Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Najlepsza Gmina Miejska 2007

2007-10-31

Najlepsza Gmina Miejska 2007 - choroszcz.pl
Wręczenie wyróżnień dla 39 najlepszych miast i gmin zakończyło tegoroczną, dziewiątą już edycję rankingu.

– Jestem przekonany, że już za 15 lat będziemy należeć do najlepiej rozwiniętych państw Unii Europejskiej. Ale to przede wszystkim od efektywności samorządów zależy, w jakim tempie będziemy gonić europejską czołówkę -podkreślał prof. Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący kapituły rankingu podczas piątkowej gali.

Kapituła Rankingu samorządów "Rzeczpospolitej" dokonując oceny, zwracała szczególną uwagę na dbałość o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców oraz zachowanie bezpieczeństwa finansowego.

Przyznawaliśmy punkty zarówno za skuteczne pozyskiwanie funduszy z UE, jak też za współpracę z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Poza tym, jeśli gmina czy miasto promowały się, dużo inwestowały w ochronę środowiska i transport, a do tego na ich terenie rozpoczęło działalność wiele nowych podmiotów gospodarczych, to dobre miejsce w rankingu miały zagwarantowane.

W pierwszym etapie wytypowaliśmy ponad 460 gmin i miast, które najlepiej zarządzały swoimi finansami w latach 2003 - 2006 i jednocześnie najlepiej inwestowały. Później wysłaliśmy do tych samorządów szczegółowe ankiety.

Na ich podstawie oceniliśmy jakość życia mieszkańców i skuteczność zarządzania.

Na podstawie „Rzeczpospolitej”