Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Ferie zimowe w Choroszczy

2012-01-13

Ferie zimowe w Choroszczy - choroszcz.pl
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi przedstawiamy Państwu ofertę edukacyjno - wypoczynkową przygotowaną dla dzieci mieszkając na terenie gminy Choroszcz. Fot. P.Waczyński

„Gazeta w Choroszczy”, wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, przygotowała przewodnik po ofertach edukacyjno-wypoczynkowych dla dzieci, jakie odbywać się będą w czasie ferii zimowych w gminie Choroszcz. Przewodnik będzie systematycznie poszerzany, w miarę spływania następnych informacji od organizatorów.
 
„Zima w świetlicy Wesoły Sportowiec”
Termin: 24.01.2012-27.01.2012 w godz. 10.00- 13.30.
Miejsce: Świetlica "Wesoły Śportowiec" przy ul. Słonecznej.
Oferta jest przeznaczona dla 20-25 dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy. W programie: zajęcia integracyjne, gry i zabawy w grupie; zajęcia rekreacyjno – sportowe, piłkarzyki, rozgrywki w tenisa stołowego; nauka gry w szachy ph.”Szukamy młodych mistrzów”; zajęcia plastyczne „W poszukiwaniu zimy”; warsztaty fotograficzne „Choroszcz w moim obiektywie”, „mały odkrywca” - łamigłówki i zabawy edukacyjne oraz karnawałowy bal przebierańców.

Ferie wiejskich szkół:
Termin: 24.01.2012-27.01.2012.
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Choroszczy.
W feriach uczestniczyć będzie około 80 dzieci ze szkół podstawowych w Kruszewie, Rogowie i Złotorii, które specjalnymi połączeniami autobusowymi dotrą do szkoły w Choroszczy. Uczniowie każdej ze szkół uczestniczyć będą w dwudniowym turnusie. W programie m.in.: wycieczka krajoznawcza do leśniczówki Nadleśnictwa Dojlidy "Orzechówka", wyjazd na spektakl Białostockiego Teatru Lalek "Królowa Śniegu", a także liczne konkursy, zabawy, zajęcia sportowe i plastyczne oraz obiady. Wydarzenie organizują  Streetworkerzy wspólnie z placówkami oświaty z Kruszewa, Rogowa i Złotorii.
Ferie odbywają się pod Honorowym Patronatem i dzięki dofinansowaniu Burmistrza Choroszczy oraz dzięki gościnności  Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Koszt udziału w feriach to 10 zł od osoby.

Zajęcia zimowe dla dzieci w M-GCK
Termin: 30.01.2012-03.02.2012
Miejsce: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy
30 uczestników będzie uczestniczyło w zajęciach integracyjnych, pozna bliżej specyfikę działania służb mundurowych, przewidziane są także wyjazdy na basen, do fikolandu oraz na film "Kot w Butach", a także wycieczka krajoznawcza do przysiółka szlacheckiego Pacowa Chata. Zajęcia artystyczne pozwolą młodym ludziom na lepszy kontakt ze sztuką, a sportowa część odbędzie się na choroszczańskim Orliku. W przerwach pomiędzy zajęciami przewidziane są poczęstunki, zaś na zakończenie bal karnawałowy. Koszt udziału w zajęciach to 170 zł od osoby.