Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Atrakcje dla dzieci w czasie ferii zimowych

2012-01-13

Gazeta w Choroszczy

„Gazeta w Choroszczy”, wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, przygotowała przewodnik po ofertach edukacyjno-wypoczynkowych dla dzieci, jakie odbywać się będą w czasie ferii zimowych w gminie Choroszcz. Przewodnik ...

 

„Gazeta w Choroszczy”, wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, przygotowała przewodnik po ofertach edukacyjno-wypoczynkowych dla dzieci, jakie odbywać się będą w czasie ferii zimowych w gminie Choroszcz. Przewodnik będzie systematycznie poszerzany, w miarę spływania następnych informacji od organizatorów.

  

„Zima w świetlicy Wesoły Sportowiec”

Termin: 24.01.2012-27.01.2012 w godz. 10.00- 13.30.

Miejsce: Świetlica „Wesoły Sportowiec” przy ul. Słonecznej.

Oferta jest przeznaczona dla 20-25 dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy. W programie: zajęcia integracyjne, gry i zabawy w grupie; zajęcia rekreacyjno – sportowe, piłkarzyki, rozgrywki w tenisa stołowego; nauka gry w szachy ph. ”Szukamy młodych mistrzów”; zajęcia plastyczne „W poszukiwaniu zimy”; warsztaty fotograficzne „Choroszcz w moim obiektywie”, „mały odkrywca” – łamigłówki i zabawy edukacyjne oraz karnawałowy bal przebierańców.

 

Ferie wiejskich szkół:

Termin: 24.01.2012-27.01.2012.

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Choroszczy.

W feriach uczestniczyć będzie około 80 dzieci ze szkół podstawowych w Kruszewie, Rogowie i Złotorii, które specjalnymi połączeniami autobusowymi dotrą do szkoły w Choroszczy. Uczniowie każdej ze szkół uczestniczyć będą w dwudniowym turnusie. W programie m.in.: wycieczka krajoznawcza do leśniczówki Nadleśnictwa Dojlidy „Orzechówka”, wyjazd na spektakl Białostockiego Teatru Lalek „Królowa Śniegu”, a także liczne konkursy, zabawy, zajęcia sportowe i plastyczne oraz obiady. Wydarzenie organizują  Streetworkerzy wspólnie z placówkami oświaty z Kruszewa, Rogowa i Złotorii.

Ferie odbywają się pod Honorowym Patronatem i dzięki dofinansowaniu Burmistrza Choroszczy oraz dzięki gościnności  Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Koszt udziału w feriach to 10 zł od osoby.

 

Zajęcia zimowe dla dzieci w M-GCK

Termin: 30.01.2012-03.02.2012

Miejsce: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy

30 uczestników będzie uczestniczyło w zajęciach integracyjnych, pozna bliżej specyfikę działania służb mundurowych, przewidziane są także wyjazdy na basen, do fikolandu oraz na film „Kot w Butach”, a także wycieczka krajoznawcza do przysiółka szlacheckiego Pacowa Chata. Zajęcia artystyczne pozwolą młodym ludziom na lepszy kontakt ze sztuką, a sportowa część odbędzie się na choroszczańskim Orliku. W przerwach pomiędzy zajęciami przewidziane są poczęstunki, zaś na zakończenie bal karnawałowy. Koszt udziału w zajęciach to 170 zł od osoby.