Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2008

2008-11-17

Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2008 - choroszcz.pl
14 listopada 2008 roku Gmina Choroszcz zdobyła III miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich w ogólnopolskim konkursie „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2008”
14 listopada 2008 roku Gmina Choroszcz zdobyła III miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich w ogólnopolskim konkursie „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2008”.

Uroczyste ogłoszenie wyników III edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” odbyło się podczas Wielkiej Gali Samorządu i Biznesu w Warszawie, gdzie z rąk przewodniczącego kapituły nagrodę odebrał Burmistrz Choroszczy inż. Jerzy Ułanowicz.

Tytuł „Samorządu Przyjaznemu Przedsiębiorczości”, zdobyły samorządy, które wykazały się wysoką dynamiką rozwoju w ostatnich dwóch latach, oraz angażowały się w działania ułatwiające inwestowanie na ich terenie firmom polskim i zagranicznym. Nagrodę tę otrzymało 19 samorządów z Polski, w tym zaledwie jeden z Podlasia.

Celem konkursu było wyłonienie, nagrodzenie, a następnie promocja gmin, które stwarzają dla przedsiębiorców i inwestorów dogodne warunki funkcjonowania i rozwoju; Gmin, które poprzez współpracę z firmami podejmują kroki w celu stwarzania nowych miejsc pracy, a przede wszystkim potrafią zadbać o istniejące podmioty gospodarcze. Konkurs pomaga w integracji środowiska gospodarczego z samorządowym, co jest konieczne przy realizacji rozwoju społeczno - gospodarczego kraju.

Organizatorem konkursu jest Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza – członek PKPP Lewiatan oraz Europa 2000 Consulting pod patronatem Cezarego Grabarczyka – Ministra Infrastruktury.

redakcja choroszcz.pl