Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

ZPORR - najaktywniejsza gmina

2008-12-09

ZPORR - najaktywniejsza gmina - choroszcz.pl
W poniedziałek 8 grudnia 2008 w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja podsumowująca wdrażanie Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w województwie podlaskim.

Podczas konferencji rozstrzygnięty został konkurs na najaktywniejszą gminę, która realizowała projekty w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 w województwie podlaskim. Oceniana była nie tylko wysokość wsparcia uzyskanego przez gminę (w przeliczeniu na jednego mieszkańca), ale i liczba oraz różnorodność zrealizowanych projektów.

Gmina Choroszcz, która zajęła II miejsce w rankingu otrzymała 9,6 mln złotych dotacji ze ZPORR realizując pięć projektów wartych prawie 20 mln zł.

Dotyczyły one dróg, przebudowy ciepłowni miejskiej (na gaz i biomasę), rozbudowy stacji uzdatniania wody oraz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży.

Nagrodę za II miejsce odebrał Burmistrz Choroszczy Jerzy Ułanowicz.

więcej informacji na stronach: Kuriera Porannego i portalu Wrota Podlasia.

redakcja choroszcz.pl