Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Święto Niepodległości w Choroszczy

2012-11-09

Gazeta w Choroszczy

Święto Niepodległości w Choroszczy - choroszcz.pl
Obchody Święta Niepodległości w naszej gminie rozpoczną się w niedzielę 11 listopada o 9:30 uroczystą Mszą Świętą w kościele w Choroszczy. Po nabożeństwie planowany jest koncert patriotyczny oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem na Rynku 11 listopada. Zapraszamy.

 

Główna część tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w naszej gminie rozpocznie się w niedzielę 11 listopada o 9:30 uroczystą Mszą Świętą z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Szczepana Męczennika w Choroszczy. Bezpośrednio po nabożeństwie zapraszamy na koncert patriotyczny w kościele z udziałem Chóru Kameralnego i Chóru Parafialnego. Następnie pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada odbędzie się apel połączony ze złożeniem wieńców i kwiatów. Nie są to jedyne uroczystości związane z obchodami 94. rocznicy odzyskania przez Rzeczypospolitą niepodległości.

 

W sobotę 10.11.2012 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy o 19:00 odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Fabryka Moesa” projekcja filmu fabularnego w reżyserii Kamila Kulczyckiego pt. „11 Listopada”. Wstęp na imprezę jest wolny. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Choroszczy zainaugurowało Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała, które w czwartkowy wieczór 8.11.2012 poprowadziło w Zespole Szkół już trzecią Wspólną Lekcję Historii cieszącą się bardzo dużą popularnością.

Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach 94. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Red.