Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Kładka Śliwno-Waniewo walczy o nagrodę

2010-03-03

Jeszcze tylko do piątku 5 marca można głosować na kładkę Śliwno-Waniewo w konkursie „Podlaska Marka Roku”.
Jeszcze tylko do piątku 5 marca można głosować na kładkę Śliwno-Waniewo w konkursie „Podlaska Marka Roku”.

W rywalizacji o tytuł najlepszych w regionie startują przedsiębiorcy, lokalni producenci, artyści, samorządy, instytucje oraz animatorzy wszelkiego rodzaju przedsięwzięć, przyczyniających się do budowania pozytywnego wizerunku naszego regionu.

O Nagrodę Podlaskich Konsumentów w kategorii „Miejsce” walczy kładka Śliwno-Waniewo. Szczegóły głosowania i niezbędne pliki zamieszczno na stronie konkursu.

Kładka jest obiektem architektonicznym, unikalnym w skali województwa. Jej konstrukcja została dostosowana do warunków środowiskowych i potrzeb ochrony środowiska. Kładka cieszy się dużym uznaniem turystów i stanowi dumę miejscowej ludności. Jest doskonałym sposobem obserwacji przyrody, toteż przyciąga licznych badaczy: ornitologów, botaników, hydrobiologów i innych. W obrębie kładki były też prowadzone prace archeologiczne.

Miejsce, w którym kładka została poprowadzona jest charakterystyczne dla przyrody występującej nad Narwią. W połowie kładki, w miejscu dawnego zamczyska znajduje się kilkunastometrowy punkt widokowy, z którego możliwe jest obserwowanie fauny i flory doliny rzeki. Kładka umożliwiła dotarcie do, jak dotąd, niedostępnych terenów Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie kumuluje się większość ekosystemów parkowych, bez konieczności korzystania z łodzi lub kajaka.