Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Pracownik zdalny – czego obawiają się pracodawcy?

2014-03-14

Gazeta w Choroszczy

Osoby niepełnosprawne coraz częściej zdobywają zatrudnienie. Mimo to wciąż bardzo wielu pracodawców obawia się przyjmowania osób z grupą inwalidzką. Wiele firm nie chętnie zatrudnia pracowników w systemie zdalnym. Wi

szkolenie praca urząd pracyOsoby niepełnosprawne coraz częściej zdobywają zatrudnienie. Mimo to wciąż bardzo wielu pracodawców obawia się przyjmowania osób z grupą inwalidzką. Wiele firm nie chętnie zatrudnia pracowników w systemie zdalnym. Wiąże się to z wieloma mitami, które dotyczą pracy zdalnej.

Wielu kierowników firm obawia się braku kontroli nad pracownikiem zdalnym. Dzisiejszy rozwój techniki daje jednak mnóstwo różnych możliwości. Istnieje specjalne oprogramowanie, które pozwala monitorować pracę poszczególnych osób również w systemie zdalnym. Szef firmy w każdej chwili może sprawdzić na jakim poziomie jest realizacja projektu. Zatrudniając pracownika zdalnego możemy również jasno określić w jakich godzinach ma być „dostępny” poprzez Skype, telefon , czy gg.

Najbardziej w pracy zdalnej sprawdzają się osoby z konkretnym wykształceniem: programiści, graficy, copywriterzy. Nieustanny rozwój Internetu sprawia jednak, że coraz więcej prac możemy wykonywać w zaciszu własnego domu. Coraz więcej osób niepełnosprawnych zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest odpowiednie wykształcenie. Z roku na rok coraz więcej osób niepełnosprawnych kończy wyższe uczelnie. Placówki naukowe są bardzo otwarte na studentów niepełnosprawnych. Gwarantują pomoc, przystosowują budynki uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zapewniają wsparcie finansowe w postaci specjalnych stypendiów. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą zdobyć dobre wykształcenie i odnaleźć się na rynku pracy.

Do wykonywania pracy zdalnej niezbędna jest motywacja. Braku tej motywacji i chęci do działania bardzo często obawiają się pracodawcy. Decyzja o podjęciu pracy w takim trybie jest jednak kwestią indywidualną, związaną z konkretnymi cechami charakteru. Są ludzie, którzy świetnie czyją się pracując w zaciszu swojego domu. Są jednak i takie, które potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Niepełnosprawność nie ma tutaj większego wpływu i znaczenia. Osoby niepełnosprawne ze względu na swój stan zdrowia często mogą wykonywać tylko i wyłącznie pracę zdalną. Z tego też powodu bardzo doceniają ten rodzaj zatrudnienia i są lojalnymi i dobrymi pracownikami.

Więcej o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych znajdziesz na www.PartnerFirm.pl.

mat. org.