Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Czy na myjni samochodowej mogą pracować osoby niepełnosprawne?

2015-11-02

Gazeta w Choroszczy

Rynek pracy jest coraz bardziej otwarty na osoby niepełnosprawne, a firmy coraz chętniej przyjmują do pracy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wiedzą, że dzięki temu mogą zyskać uczciwego, skrupulatnego pracownika. Branża motoryzacyjna jest tą przestrzenią, w której osoby niepełnosprawne coraz częściej zdobywają zatrudnienie. Pracują one w zakładach blacharskich, mechanicznych, lakierniczych – mogą także objąć stanowisko na myjni samochodowej.

Na myjni samochodowej można pracować w charakterze myjkowego lub operatora maszyny parowej. Przy obu tych stanowiskach nie ma znaczących przeciwwskazań zdrowotnych. Przede wszystkim osoby myjące auta i zajmujące się ich czyszczeniem nie powinny być uczulone na różnego rodzaju środki chemiczne. W pracy tej bardzo często korzysta się z płynów do mycia samochodów, wosku itd. Pracownik myjni nie może także chorować na cukrzycę i astmę.

Operator maszyn parowych nie może chorować na poważne schorzenia psychiczne. Obsługa maszyn i narzędzi w myjni samochodowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Pracownicy myjni muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny.

 

W myjni samochodowej osoba niepełnosprawna może także zostać zatrudniona do pracy administracyjno-biurowej. Osoba na takim stanowisku jest odpowiedzialna, między innymi, za sporządzanie umów, kontaktów z klientem, umawianie spotkań. Pracownik biura musi wyróżniać się dobrą samodyscypliną, organizacją pracy oraz kulturą osobistą. Często to właśnie z pracownikiem biura klient ma na początku kontakt. Miła, przyjazna i otwarta osoba z pewnością zachęci do skorzystania z usług danej myjni samochodowej.

 

Drogi pracodawco, szefie myjni samochodowej – nie bój się zatrudniać osób niepełnosprawnych w swojej firmie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukasz pomocy w uzyskaniu dofinansowań do wynagrodzeń pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami pod nr tel.: 537 990 017 oraz www.PartnerFirm.pl. Zapraszamy!

PF/red.