Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat ZECWiK: woda w całej gminie Choroszcz zdatna do picia

2015-11-26

Na początku bieżącego tygodnia informowaliśmy naszych mieszkańców o zaleceniu przegotowywania wody pobieranej ze stacji w Barszczewie; zalecenie Sanepidu dotyczyło przede wszystkim mieszkańców Barszczewa, Oliszek i Ogrodnik. Już dziś możemy powiedzieć, że woda pobierana ze wszystkich stacji w gminie Choroszcz, w tym także z Barszczewa, JEST CZYSTA I ZDATNA DO PICIA.

Nieznaczne ilości bakterii coli pod koniec ubiegłego tygodnia zostały stwierdzone na zaworze czerpalnym w stacji uzdatnia wody w Barszczewie. ZECWiK, we współpracy z Urzędem Miejskim w Choroszczy, natychmiast rozpoczął akcję informacyjną. Dodatkowo w stacji w Barszczewie profilaktycznie wprowadzono dezynfekcję wody oraz kontynuowano dalsze badania mikrobiologiczne. Badania wykonane w dn. 23.11.2015 jednoznacznie potwierdzają: woda w stacji w Barszczewie jest zdatna do picia. Z wynikami badań można zapoznać się TUTAJ.

 

Aby mieć pewność i zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo, ZECWiK zlecił badania jakości wody na wszystkich stacjach uzdatniana wody w gminie Choroszcz. Badania te jednoznacznie potwierdziły: woda pobierana ze wszystkich stacji w gminie Choroszcz jest zdatna do picia. Wyciąg z badań przedstawiamy TUTAJ.

 

Oficjalny komunikat Sanepidu przedstawiamy TUTAJ.

 

UM

ZECWiK