Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Po spotkaniu Burmistrza z mieszkańcami w Rogowie

2016-03-24

Na kolejnym już z organizowanych spotkań z Burmistrzem Choroszczy – Robertem Wardzińskim mogli wypowiedzieć się mieszkańcy Rogowa oraz Kolonii Rogowo. Odbyło się ono 21 marca br. w świetlicy wiejskiej w Rogowie. Spotkanie przebiegło w miłej i spokojnej atmosferze. Na zadane pytania padały konkretne odpowiedzi wraz z dokładnym wytłumaczeniem poruszanych kwestii.

W spotkaniu, oprócz Burmistrza Choroszczy uczestniczyli również Radni Rady Miejskiej w Choroszczy: Andrzej Kościuczyk i Marian Kosakowski oraz liderki lokalnych społeczności – Panie Sołtys: wsi Rogowo – Mariola Popko oraz Rogowa Kolonii – Marta Jeneralczuk. Gościnnie w spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Stowarzyszenia „PURMIA”.

 

I ich kwestia, a mianowicie plany wydzierżawienia nieużywanego budynku szkoły w Rogowie, który, za zgodą społeczności chcieliby przeznaczyć na swoją działalność, zdominowała spotkanie. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Purmia” opowiedzieli o swojej działalności, w jaki sposób chcieliby wykorzystać budynek szkoły oraz jak wyobrażają sobie współpracę ze społecznością. W odpowiedzi Burmistrz podkreślał, że decyzja w tej sprawie nie zapadła i liczy się ze zdaniem mieszkańców. Ci zaś ustalili, że kolejne spotkanie w sprawie budynku szkoły mieszkańcy zorganizują za około dwa tygodnie i wtedy zostanie podjęta decyzja.

 

Oprócz kwestii obecności stowarzyszenia w Rogowie oraz zagospodarowania przez nich miejscowego budynku szkoły, mieszkańcy poruszali także tematy dróg i inwestycji w miejscowościach. 

 

Przypominamy, że jeśli dana społeczność chciałaby zorganizować spotkanie z Burmistrzem  Choroszczy, stale istnieje taka możliwość. W tym celu należy wybrać odpowiedni termin i uzgodnić go, kontaktując się z Sekretariatem Urzędu: 85 719 17 37, 85 713 22 00. Zapraszamy!

UM