Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Ferie w Szkole Podstawowej w Złotorii

2010-01-30

Gazeta w Choroszczy

Zajęcia teatralne, sportowe, informatyczne i plastyczno-muzyczne to propozycja dla uczniów ze Złotorii i okolic na ferie zimowe. Dzieci uczyły się m.in. obsługi kamery oraz próbowały nakręcić film, który obejrzą ucznio...

Dzieci w trakcie zajęć przygotowały kukiełki, foto: SP w ZłotoriiZajęcia teatralne, sportowe, informatyczne i plastyczno-muzyczne to propozycja dla uczniów ze Złotorii i okolic na ferie zimowe. Dzieci uczyły się m.in. obsługi kamery oraz próbowały nakręcić film, który obejrzą uczniowie z Węgier.

Większość dzieci naszej szkoły ferie zimowe spędza w domu. Tylko niewielki procent wyjeżdża poza miejsce zamieszkania. Stąd propozycja zorganizowania ferii zimowych w szkole.

Szkoła Podstawowa w Złotorii to jedyny ośrodek kultury w naszej wsi, który może zaproponować alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Oprócz uczniów naszej szkoły gościmy zawsze starszą młodzież uczącą się w gimnazjum. Oni także chętnie korzystają z naszej oferty.

Zaproponowaliśmy spotkania we wtorki, środy i czwartki od godz. 9.00-13.00. Organizatorami i opiekunami byli nauczyciele naszej szkoły. Każdy, kto przyszedł mógł wybrać zajęcia zgodne ze swoimi zainteresowaniami.
 
Uczniowie brali udział m.in. w zajęciach sportowych, plastyczno-muzycznych, artystycznych, teatralnych, informatycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka obsługiwania kamery i próba nakręcenia filmu. Klasa VI wykazała się dużymi umiejętnościami w tym zakresie.

Na warsztatach plastycznych uczniowie samodzielnie wykonali kukiełki i scenografię do przedstawienia o podróżach Odyseusza. Już w kwietniu zaprezentują „swój film” naszym partnerom z Comeniusa.

Ferie to czas przeznaczony na wypoczynek i zabawę, ale w odpowiedni sposób zorganizowane pozwalają rozwinąć zainteresowania, zdobyć nową wiedzę i umiejętności.

SP w Złotorii

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.