Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dzieci ze SP w Choroszczy recytowały Brzechwę

2010-02-02

Gazeta w Choroszczy

Martyna Kalinowska, Przemek Nierodzik i Piotr Kadysz – to zwycięzcy konkursu recytatorskiego „W świecie poezji – Jan Brzechwa” zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Choroszczy.To już druga edycja konkursu, w którym wz...

Uczestnicy konkursu recytatorskiego, foto: Izabela PęzaMartyna Kalinowska, Przemek Nierodzik i Piotr Kadysz – to zwycięzcy konkursu recytatorskiego „W świecie poezji – Jan Brzechwa” zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Choroszczy.

To już druga edycja konkursu, w którym wzięli udział uczniowie z najmłodszych klas (I-III). Jego hasłem przewodnim była twórczość Jana Brzechwy (rok temu dzieci recytowały utwory Juliana Tuwima).

W finale, który odbył się 21 stycznia znalazło się 29 uczniów z których każdy zaprezentował wybrany wiersz autora „Akademii Pana Kleksa”. Dwuosobowe jury (p. Joanna Zawadzka – dyrektor SP w Choroszczy oraz p. Ewa Stulgis – nauczycielka języka polskiego) wysłuchało wszystkich uczniów, którzy z przejęciem recytowali swoje ulubione utwory. Liczyła się dobra interpretacja, technika żywego słowa i wyraz artystyczny.

W konkursie wyłoniono laureatów: po trzy osoby z każdego rocznika. I tak, wśród „pierwszaków” zwyciężyła Martyna Kalinowska, wśród uczniów klas drugich – Przemek Nierodzik, zaś wśród uczniów klas trzecich – Piotr Kadysz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Izabela Pęza
(Organizator Konkursu)

Laureaci konkursu „W świecie poezji – Jan Brzechwa”

Klasy I
I miejsce  MARTYNA KALINOWSKA, klasa I B 
II miejsce  SZYMON PŁOCKI,  klasa I C
III miejsce  KAROL BUŁA, klasa I A

Klasy II
I miejsce  PRZEMEK NIERODZIK, klasa II B
II miejsce  DOMINIKA RAMOTOWSKA, klasa II B
III miejsce  WERONIKA RYTWIŃSKA, klasa II C

Klasy III
I miejsce  PIOTR KADYSZ, klasa III B 
II miejsce  MAGDALENA OKRUSZKO, klasa III B
III miejsce  ZUZANNA SIEMIENIUK, klasa III B

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.