Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

DPT: protestujący chcą interwencji prezydenta Białegostoku

2010-02-03

Gazeta w Choroszczy

Mieszkańcy Choroszczy, którzy sprzeciwiają się utworzeniu w mieście Domu Pobytu Tymczasowego wzięli sprawę w swoje ręce. Zawiązali Komitet Protestacyjny i wybrali się do Białegostoku, aby złożyć oficjalny protest u p...

Tadeusz Truskolaski, foto: Agnieszka Sadowska / AGMieszkańcy Choroszczy, którzy sprzeciwiają się utworzeniu w mieście Domu Pobytu Tymczasowego wzięli sprawę w swoje ręce. Zawiązali Komitet Protestacyjny i wybrali się do Białegostoku, aby złożyć oficjalny protest u prezydenta Białegostoku.

Członkowie Komitetu Protestacyjnego chcieli dziś (3 lutego) złożyć na ręce Tadeusza Truskolaskiego pismo, w którym wyrażają swój stanowczy protest przeciwko planom wynajmu budynku Szpitala Psychiatrycznego Zarządowi Mienia Komunalnego w Białymstoku. Z prezydentem jednak się nie spotkali, za to rozmawiali z dyrektorem ZMK w Białymstoku - Andrzejem Ostrowskim.

Mieszkańcy wyraźnie podkreślają, że nie zgadzają się na utworzenie w nim „lokali socjalnych” dla osób z wyrokami eksmisji, które dotychczas mieszkały na terenie Białegostoku. Protestujący boją się, że ośrodek (DPT), który miałby tam powstać stałby się w rzeczywistości miejscem stałego zamieszkania „osób z problemami”.

Mieszkańcy obawiają się, że przyszli lokatorzy DPT mogliby niszczyć ich mienie (budynki, samochody) i zagrażaliby bezpieczeństwu mieszkańców sąsiednich bloków oraz osobom odwiedzającym szpital. Boją się też kradzieży, rozbojów i zastraszeń.

Ponadto protestujący obawiają się „obniżenia wartości rynkowej naszych lokali mieszkalnych” oraz „identyfikacji nas (…) jako mieszkańców tzw. niebezpiecznej dzielnicy”. Są też przekonani, że gmina mogłaby ponosić ekonomiczne skutki utworzenia DPT.

Członkowie Komitetu Protestacyjnego chcą, aby władze Białegostoku zmieniły decyzję w sprawie wynajmu budynku szpitalnego. Grożą też, że w razie nie spełnienia ich żądań rozszerzą formę protestu (jak piszą: „szczególnie w mediach: prasie, radiu, telewizji i za pośrednictwem internetu”). (IH)

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.