Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Szpital psychiatryczny: dyrektor rozmawia ze związkami zawodowymi

2010-02-17

Gazeta w Choroszczy

Dziś (17 lutego) kolejny odsłona walki pracowników Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy o utrzymanie zatrudnienia i zachowanie premii uznaniowych. Przedstawiciele związków zawodowych spotkają się z dyrektorem placówki.To...

Szpital Psychiatryczny w Choroszczy, foto: Izolda HukałowiczDziś (17 lutego) kolejny odsłona walki pracowników Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy o utrzymanie zatrudnienia i zachowanie premii uznaniowych. Przedstawiciele związków zawodowych spotkają się z dyrektorem placówki.

To już kolejna tura rozmów pracowników z dyrekcją. Do tej pory nie przyniosły one żadnych efektów.

Dyrektor szuka oszczędności w budżecie szpitala i chce zrezygnować z tegorocznych premii uznaniowych, w ostateczności mogłoby dojść do zwolnień. „Szpital upada” – mówi Tadeusz Goździkiewicz, dyrektor SP – „Jeżeli czegoś nie zrobimy dojdzie do jego zamknięcia albo likwidacji” - ostrzega.

Pracownicy nie chcą słyszeć o zwolnieniach. Rozumieją, że szpital jest w trudnej sytuacji, ale  w ich ocenie sytuacja jest jeszcze stabilna. Na razie nie podejmują protestu, ale jeśli dyrektor zrealizowałby swoje plany oszczędnościowe, zainterweniują. Być może dojdzie do strajku.

Szpital w Choroszczy jest zadłużony na ponad 20 milionów złotych i powoli traci płynność finansową. Dodatkowo tegoroczny kontrakt z NFZ jest niższy o 1,5 miliona złotych. (IH)

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.