Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dariusz Zięba wywalczył srebro w Drużynowych Mistrzostwach Europy!

2010-02-23

Gazeta w Choroszczy

To wielki sukces zawodnika LUKS Badminton Choroszcz: Dariusz Zięba został srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy w Badmintonie. To pierwszy srebrny medal dla Polski w historii tej imprezyDrużynowe Mistrzostwa Europy...

Srebrni Polacy, źródło: www.polskibadminton.plTo wielki sukces zawodnika LUKS Badminton Choroszcz: Dariusz Zięba został srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy w Badmintonie. To pierwszy srebrny medal dla Polski w historii tej imprezy

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Badmintonie odbyły się w dn. 16-21 lutego w Warszawie. W gronie polskich kadrowiczów znaleźli się Anna Narel i Dariusz Zięba z LUKS Badminton Choroszcz.
 
Dariusz Zięba razem resztą męskiej ekipy: Przemysławem Wachą, Hubertem Pączkiem, Michałem Łogoszem, Adamem Cwaliną, Robertem Mateusiakiem, Łukaszem Moreniem, Rafałem Hawlem, Michałem Rogalskim oraz trenerami Jerzym Dołhanem i Karolem Hawlem – wywalczyli srebrny medal.

W finale przegrali z obrońcami tytułu – Duńczykami 0:3. Mimo porażki występ Polaków to wielki sukces, gdyż nigdy wcześniej polska kadra nie awansowała do finału Mistrzostw Starego Kontynentu. Brązowy medal zdobyli Niemcy po zaciętym pojedynku z Ukrainą 3:2.

Dariusz Zięba wygrał swoje pojedynki singlowe w meczach z Litwą i Austrią i przyczynił się do historycznego sukcesu dla polskiego badmintona. Polacy zagwarantowali sobie bowiem start w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Malezji.

„Wielkie brawa i ukłony kieruję w stronę Dariusza Zięby” – mówi Tomasz Dakowicz, wiceprezes LUKS-a – „Tak wielkiego sukcesu w sporcie i chwały dla naszego miasteczka chyba jeszcze nie było” – dodaje.

Gratulujemy:) (IH)

Galeria zdjęć z Drużynowych Mistrzostw Europy w Warszawie (fot. Magda Dakowicz i Kasia Garbacka)

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.