Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dziury w jezdniach zmorą kierowców

2010-02-24

Gazeta w Choroszczy

Mamy odwilż, więc spod topniejącej warstwy śniegu wyłaniają kolejne dziury w jezdniach. W wielu miejscach asfalt przypomina szwajcarski ser. Droga na Zastawiu to prawdziwe wyzwanie dla kierowców.Podobna sytuacja panuje w ca...

Mamy odwilż, więc spod topniejącej warstwy śniegu wyłaniają kolejne dziury w jezdniach. W wielu miejscach asfalt przypomina szwajcarski ser. Droga na Zastawiu to prawdziwe wyzwanie dla kierowców.

Podobna sytuacja panuje w całym regionie: gruba warstwa topniejącego śniegu zrobiła swoje. Jazda po polskich drogach przypomina często slalom między dziurami.

W Choroszczy nie jest lepiej. „Odcinek od ul. Piaskowej do SKR jest tragiczny” – narzeka jeden z kierowców – „Trzeba jeździć zygzakiem” – dodaje.

Jeżeli już zdarzyło nam się wpaść w wyrwę w jezdni i uszkodziliśmy samochód, możemy domagać się odszkodowania od zarządcy drogi lub od jego ubezpieczyciela.

Wcześniej warto zadbać o dowody, które mogą się przydać w prawdopodobnym sporze. Szczególnie pomocne mogą się okazać: notatka policyjna, zdjęcie z miejsca zdarzenia (choćby wykonane aparatem wbudowanym w telefon komórkowy) czy zeznania naocznego świadka. Musimy bowiem udowodnić, że zaistniała szkoda jest rzeczywiście skutkiem złego stanu technicznego drogi.

Szkodę zgłaszamy do zarządcy drogi. Dla dróg krajowych jest nim Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, dla wojewódzkich - zarząd województwa, dla powiatowych - zarząd powiatu, dla gminnych - wójt, burmistrz lub prezydent miasta, dla osiedlowych - spółdzielnia. (IH)

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.