Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Złodzieje wpadli na stacji paliw w Złotorii

2010-02-24

Gazeta w Choroszczy

14 i 16-latek, którzy dziś w nocy (24 lutego) ukradli samochód w jednej z miejscowości nieopodal Dobrzyniewa, zostali zauważeni na stacji paliw w Złotorii. Porzucili auto i zaczęli uciekać przed policją. Jeden ze złodzie...

14 i 16-latek, którzy dziś w nocy (24 lutego) ukradli samochód w jednej z miejscowości nieopodal Dobrzyniewa, zostali zauważeni na stacji paliw w Złotorii. Porzucili auto i zaczęli uciekać przed policją. Jeden ze złodziei w trakcie ucieczki pogubił w śniegu buty.

Minionej nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał telefoniczny sygnał o kradzieży samochodu. O sprawie poinformował go właściciel pojazdu – 47-letni mieszkaniec jednej z miejscowości niedaleko Dobrzyniewa.

Zgłaszający mówił, że około godziny 2.00 w nocy zbudził go odgłos samochodu wyjeżdżającego z jego posesji. Okazało się, że z garażu zniknął jego citroen berlingo. Na nieszczęście wewnątrz były kluczyki i dokumenty auta.

Sygnał o kradzieży natychmiast został przekazany do wszystkich patroli. Jeden z nich około pół godziny później zauważył poszukiwany pojazd wjeżdżający na stację paliw w odległej o kilka kilometrów Złotorii.

Mundurowi od razu ruszyli za autem. Jadący nim złodzieje, widząc zbliżający się radiowóz, porzucili pojazd i zaczęli uciekać przez zaśnieżone pola. Jeden z nich w trakcie szaleńczego biegu zgubił w głębokim śniegu oba buty.

Pościg jednak nie trwał długo. Po chwili jednego ze sprawców dogonił towarzyszący policjantom pies służbowy, natomiast drugi wpadł w ręce funkcjonariuszy. Okazało się, że zatrzymani to 14 i 16-letni mieszkańcy pobliskiej wsi.

Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw, że obaj są poszukiwani przez Policję. Ich zaginięcie w ostatnim czasie zgłosiły rodziny. Obaj młodzieńcy trafili do policyjnej izby dziecka. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich. (na podst. www.podlaska.policja.gov.pl, oprac. IH)

Posłuchaj: Pościg za złodziejami samochodu - mówi podinsp. Andrzej Baranowski

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.