Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dziennik strażaka (styczeń/luty)

2010-02-27

Gazeta w Choroszczy

4 stycznia 2010 r. – ok. godz. 21.00 w Choroszczy na ul. Zastawie I miał miejsce pożar budynku gospodarczego, w którym zapaliła się kotłownia. Kotłownia wraz z dachem spaliła się całkowicie. Strażacy uratowali pozosta...

4 stycznia 2010 r. – ok. godz. 21.00 w Choroszczy na ul. Zastawie I miał miejsce pożar budynku gospodarczego, w którym zapaliła się kotłownia. Kotłownia wraz z dachem spaliła się całkowicie. Strażacy uratowali pozostałą część budynku oraz budynki sąsiednie. Poszkodowanych nie było.

10 stycznia 2010 r. – Ochotnicza Straż Pożarna z Choroszczy wzięła udział w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Strażacy zorganizowali ćwiczenia pokazowe oraz zabezpieczali imprezę. W pokazie zaprezentowali dwa wozy: gaśniczy i osobowy.

11 stycznia 2010 r. – ok. godz. 11.00 w Zaczerlanach strażacy usunęli pochylone nad jezdnią drzewo, które zagrażało przejeżdżającym pojazdom oraz pieszym. Tego samego dnia ok. godz. 12.10 na drodze krajowej nr 8 na wysokości Jeronik doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz dwóch samochodów osobowych. Jedną osobę (przytomną) odwieziono do szpitala na obserwację (więcej informacji o wypadku znajdziecie tutaj).

14 stycznia 2010 r. – od godz. 8.00 strażacy odśnieżali dach na Zespole Szkół w Choroszczy.

15 stycznia 2010 r. – ok. godz. 21.00 w Turczynie wybuchł potężny pożar. Możecie o nim przeczytać tutaj.

16 stycznia 2010 r. – ok. godz. 18.45 w Barszczewie wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. Zapaliła się sadza w kominie. Strażacy ugasili ogień i pouczyli właścicieli o tym, jak prawidłowo użytkować budynek (tzn. o tym, że w kominku raczej nie należy palić choinek).

23 stycznia 2010 r. – ok. godz. 22.35 w Choroszczy na ul. Podleśnej wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. Podobnie jak w Barszczewie, zapaliła się sadza w kominie, a ogień zaczął powoli zajmować dach. Ogień ugaszono.

24 stycznia 2010 r. – ok. godz. 18.40 w Barszczewie w budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Ogień widoczny był na zewnątrz. Spaleniu uległ strop, ściany, poddasze i częściowo dach oraz zniszczona została podłoga i ściany na parterze. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, ale budynek nie nadawał się już do zamieszkania. Rodzinie, która mieszkała w budynku, udostępniono pomieszczenia zastępcze.

8 lutego 2010 r. – ok. 10.35 strażacy otrzymali zawiadomienie, że na klatce w bloku nr 6B przy ul. Powstania Styczniowego wyczuwalny jest gaz. Strażacy przyjechali na miejsce, jednak nie ustalili przyczyn ulatniającego się gazu.

16 i 17 lutego 2010 r. – strażacy odśnieżali dach na Zespole Szkół w Choroszczy. (oprac. IH)

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.