Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Mam haka na raka”: młodzież o nowotworach (FOTO+FILMIK)

2010-03-03

Gazeta w Choroszczy

Co to jest nowotwór? Jakie są jego rodzaje? Jak się przed nim bronić? – odpowiedzi na te i inne pytania mogli uzyskać ci, którzy przyszli 3 marca 2010 r. do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy na spotkanie zorgan...

Spotkanie o nowotworach, foto: Izolda HukałowiczCo to jest nowotwór? Jakie są jego rodzaje? Jak się przed nim bronić? – odpowiedzi na te i inne pytania mogli uzyskać ci, którzy przyszli 3 marca 2010 r. do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy na spotkanie zorganizowane przez uczniów miejscowego Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat nowotworów z mieszkańcami miasta. Przygotowali spotkanie edukacyjne, w trakcie którego przedstawili prezentację multimedialną, rozdawali ulotki i przekonywali do zdrowego stylu życia i robienia badań profilaktycznych.

Licealiści mówili o nowotworach: ich rodzajach, przyczynach powstawania, zagrożeniu i leczeniu. Zwrócili uwagę na nowotwory dotykające zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Fachowo przybliżyli wstydliwy dla wielu panów temat raka prostaty.

Uczniowie zaprosili też specjalistkę z Białostockiego Centrum Onkologii. Katarzyna Maksimowicz przedstawiła niepokojące statystyki dotyczące późnego wykrywania nowotworów i zachęcała do robienia badań profilaktycznych.

Inicjatywa licealistów z Choroszczy to świetny pomysł. Szkoda tylko, że tak niewielu mieszkańców (ok. 30 osób) zdecydowało się przyjść na spotkanie w Centrum Kultury. Niemniej oni mają już haka na raka. (IH)

Zdjęcia (Przemysław Waczyński, Izolda Hukałowicz):

WordPress plugin
WordPress plugin

Filmik ze spotkania:

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.