Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Pierwszy „Bieg Konstytucji” za nami!

2017-05-12

Gazeta w Choroszczy

W minioną sobotę 6 maja po raz pierwszy zorganizowaliśmy „Bieg Konstytucji”, który - obok „Biegu Niepodległości” - na stałe włączy się do naszego kalendarza imprez sportowych. W pierwszej edycji wzięło ostatecznie udział 41 zawodników i zawodniczek.

Biegacze mieli do pokonania trasę o długości 10,35 km. Start był w Parku Linowym w Jeronikach, następnie drogą w kierunku Choroszczy, uliczkami na osiedlu Jana Pawła II i z powrotem drogą leśną do Jeronik - do mety w Agroturystyce Jeroniczówka. 

 

IMGP5250

 

Na starcie zarejestrowało się 11 osób z naszej gminy, a także z innych miejscowości z naszego regionu, i jeden zawodnik z Białorusi. Bieg rozpoczęła, wystrzałem z pistoletu, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Choroszczy Beata Jeżersy i punktualnie o godzinie 12.00 zawodniczki i zawodnicy ruszyli na trasę biegu. Pogoda w sobotę była idealna: było słonecznie, a na termometrach około 25 stopni. Po pierwszym okrążeniu wśród Panów prowadził Daniel Bochenko, a wśród Pań Emilia Brzozowska.

 

IMGP5313

 

Bieg ukończyli prawie wszyscy startujący w zawodach (jeden zawodnik zrezygnował z biegu po pierwszym okrążeniu) i każdy z nich, tuż po przekroczeniu mety, otrzymał pamiątkowy medal.

 

W ogólnej klasyfikacji damskiej zwyciężyła Magdalena Stasiewicz (2 miejsce po 1 okrążeniu), a wśród panów najlepszy okazał się Sierhei Yakuzek z Białorusi (także 2 miejsce po 1 okrążeniu). W klasyfikacji gminnej wśród pań najlepsza była Katarzyna Łotowska, a wśród panów Grzegorz Mikulski. Dodatkowa nagroda od Lambady Choroszcz dla najlepszego zawodnika Piłkarskiej Ligi Gminnej trafiła w ręce Filipa Roszkowskiego z drużyny LZS Choroszcz.

 

W ceremonii wręczenia statuetek i nagród wzięli udział Przewodnicząca Rady Miejskiej w Choroszczy Beata Jeżerys, a także sponsorzy naszego biegu: Monika Gejdel z firmy DB Schenker, Krzysztof Hryniewicki (Agroturystyka Jeroniczówka) i Marcin Kościukiewicz (Park Linowy Jeroniki).


Całość wyników można zobaczyć tutaj.


IMGP5777

 

Dziękujemy w tym miejscu sponsorom Biegu Konstytucji: Burmistrzowi Choroszczy za patronat i zafundowanie nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników, firmie DB Schenker za wsparcie finansowe i pomoc wolontariuszy podczas biegu, gospodarzom obiektów startu i mety: Parku Linowemu w Jeronikach i Agroturystyce Jeroniczówka za udostępnienie miejsca i ufundowanie nagród, klubowi PowerSquash Białystok za przekazanie bonów na grę w squasha dla każdego zawodnika, a także Stowarzyszeniu Lambada Choroszcz za ufundowanie nagród w kategorii „piłkarskiej”.

 

Gorące podziękowania należą się także dyrekcji i pracownikom kuchni szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznej gorącej grochówki, którą po sportowym wysiłku mogli posilić się wszyscy biegacze. Nieodzowna była także pomoc Wojciecha Mojsaka z Fundacji Miasto Be, którego pomoc w przygotowaniu trasy, a także rola pilota dla biegaczy była nieoceniona.

 

Za zabezpieczenie biegu dziękujemy Policjantom z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS, a także Urzędu Miejskiego. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację naszego biegu. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni!

 


 

Podsumowanie podium każdej z kategorii:


Kobiety (open):

1. Magdalena Stasiewicz (Białystok)
2. Emilia Brzozowska (Olsztyn)
3. Katarzyna Białokozowicz (Supraśl)

 

IMGP5750


 

Mężczyźni:

1. Siarhei Yakuzek (Białoruś)
2. Daniel Bochenko (Brzozowa)
3. Sebastian Palecki (Białystok)

 

IMGP5789


 

Kobiety (z Gminy Choroszcz):

1. Katarzyna Łotowska (Dzikie)
2. Monika Wierciszewska (Choroszcz)
3. Kinga Siemieniuk (Barszczewo)

 

IMGP5744


 

Mężczyźni (z Gminy Choroszcz):

1. Grzegorz Mikulski (Choroszcz)
2. Yury Krupitsa (Choroszcz)
3. Arkadiusz Ramotowski (Choroszcz)

 

IMGP5774

 

Klasyfikacja Piłkarzy Ligi Gminnej:

1. Filip Roszkowski – LZS Choroszcz
2. Łukasz Zawistowski – Narew Żółtki

 

IMGP5738

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]

fot. Anna Kulikowska

Więcej zdjęć na portalu Facebook M-GCKiS.