Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Tydzień Patriotyczny w Zespole Szkół w Choroszczy

2017-05-12

Gazeta w Choroszczy

Po raz trzeci obchody Święta Konstytucji 3 Maja Zespół Szkół w Choroszczy uczcił poprzez zorganizowanie w szkole tygodnia patriotycznego. Chodziło o to, by kształtować u uczniów poczucie tożsamości narodowej, patriotyzmu, szacunku dla symboli narodowych, dokonań przodków oraz poczucia dumy z tego, że są Polakami.

W ramach „Majowego tygodnia patriotycznego” odbył koncert i konkurs piosenki patriotycznej „Tobie śpiewamy, Ojczyzno”. Był on okazją do przypomnienia młodemu pokoleniu utworów, które są częścią naszego dziedzictwa narodowego. Utwory patriotyczne poprowadziły śladami polskiej historii, przypomniały wydarzenia wzniosłe i tragiczne.

 

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali efektownie przygotowane utwory. Uczestnicy konkursu wystąpili w patriotycznych strojach podkreślających charakter pieśni.

 

Najlepszą interpretacją utworów wykazali się:

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – kl. V C, która wykonała utwór „Przybyli ułani pod okienko”;
II miejsce – kl.VI C i jej interpretacja „Roty”;
III miejsce – kl. IV B , która zaśpiewała „Mazurek 3 Maja”.

 

GIMNAZJUM:

I miejsce – kl. II C, która wykonała piosenkę „Rozszumiały się wierzby płaczące”;
II miejsce – kl. I A i jej interpretacja utworu „Przybyli ułani pod okienko” oraz III B z pieśnią „Pierwsza Brygada”;
III miejsce – kl. I D, która zaśpiewała „O mój rozmarynie” i III D wykonująca „Mazurek 3 Maja”.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

 

W ramach obchodów przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie przeprowadzili lekcje wychowawcze poświęcone historii polskich symboli narodowych. Szczególną rolę zwrócili w tym roku na dzieje barw narodowych oraz szacunek, jaki należy zachować w stosunku do flagi, godła i hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Nawiązując do chlubnych tradycji obchodów majowego święta, postanowiliśmy przystroić szkołę. Po raz kolejny ogłoszony został konkurs na patriotyczny wystrój sal lekcyjnych. Dominującymi kolorami w naszych klasach stały się biały i czerwony, pojawiły się flagi, kwiaty i gazetki rocznicowe.

 

Oto wyniki konkursu:

 

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce – kl. IV A
II miejsce – kl. VI B
III miejsce – kl. V I A oraz VI C

 

GIMNAZJUM:

I miejsce – kl. I B
II miejsce – kl. III B oraz I D

 

„Majowy tydzień patriotyczny” był okazją do pogłębienia wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja, dziejów Ojczyzny i naszego dziedzictwa narodowego , był również lekcją patriotyzmu.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]

 

Beata Jabłońska