Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Klepaczanki na Festiwalu Pieśni Maryjnej

2017-05-18

Gazeta w Choroszczy

14 maja 2017 roku zespół folklorystyczny Klepaczanki miał okazję uczestniczyć w IX Regionalnym Festiwalu Pieśni Maryjnej w Bobrówce w gminie Jaświły.

Całe wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą z udziałem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia, który pochodzi z Bobrówki, a obecnie ma tu swoją prywatną siedzibę. Po mszy zostały wręczone kwiaty oraz upominki biskupowi z okazji zbilżających się imienin. Klepaczanki, wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy panem Przemysławem Waczyńskim, dodatkowo ofiarowali metropolicie pamiątki związane z parafią oraz gminą Choroszcz.

 

W Festiwalu brały udział dwadzieścia trzy zespoły z całego Podlasia, które wykonywały przepiękne pieśni maryjne. Zespół Klepaczanki zaprezentował dwie pieśni: „Zabierz mi moje bóle” oraz „Od jutrzenki Ty jesteś piękniejsza”. Na koniec zostały wręczone dyplomy oraz symboliczne statuetki. Po festiwalu odbył się piknik.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]