Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Krupniki: pijany 71-latek prowadził poloneza bez prawa jazdy

2010-03-04

Gazeta w Choroszczy

Białostoccy policjanci przeprowadzili wczoraj (3 marca) akcję pomiaru prędkości pojazdów na drogach kilku podlaskich gmin, w tym - gminy Choroszcz. Złapali m.in. 71-letniego pijanego mężczyznę, który w Krupnikach prowadz...

Białostoccy policjanci przeprowadzili wczoraj (3 marca) akcję pomiaru prędkości pojazdów na drogach kilku podlaskich gmin, w tym - gminy Choroszcz. Złapali m.in. 71-letniego pijanego mężczyznę, który w Krupnikach prowadził auto bez uprawnień.

Akcja prowadzona była na terenie gmin Choroszcz, Juchnowiec i Turośń Kościelna.  Kontrola miała na celu złapanie i ukaranie osób, które przekraczają dopuszczalną prędkość lub prowadzą pojazd po spożyciu alkoholu.

We wczorajszej akcji policjanci z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku skontrolowali prawie 100 pojazdów i nałożyli ponad 60 mandatów na kierowców za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Na drodze w Krupnikach funkcjonariusze przerwali jazdę 71-latkowi, który prowadził poloneza pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,3 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż stracił je za podobne przestępstwo. Za swoje postępowanie mieszkaniec Krupnik odpowie teraz przed sądem.

Niechlubnym rekordzistą okazał się z kolei 40-letni mieszkaniec Łap, który oplem pędził w Niewodnicy Kościelnej ponad 100 km/h, gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosi 50. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że śpieszy się po zasiłek. (na podst. www.podlaska.policja.gov.pl, oprac. IH)

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.