Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Japoński teatr w SP w Złotorii

2017-06-16

Gazeta w Choroszczy

We środę 14 czerwca 2017r. dzieci z Przedszkola w Złotorii uczestniczyły w niezwykłym spektaklu. Był to podsumowanie innowacji pedagogicznej „KAMISHIBAI – spotkanie z teatrem ilustracji”, w której w II semestrze bieżącego roku szkolnego brali udział uczniowie klasy IV.

Kiedy w środowe popołudnie czwartoklasiści weszli do przedszkola, zostali ciepło powitani przez swoich młodszych kolegów. Jednak największe zaciekawienie wzbudziła tajemnicza, drewniana skrzynka. Gdy jej drzwi zostały otwarte, dzieci przeniosły się do magicznego świata japońskiego teatru ilustracji, czyli KAMISHIBAI. Maluchy dały się porwać przygodom pewnej rybki, która zgubiła swoją mamę. Po konkursie związanym z treścią bajki przedszkolaki obejrzały kolejne przedstawienie. Tym razem mogły sprawdzić swoją spostrzegawczość. Młodzi widzowie podziękowali za wyjątkowy spektakl gorącymi brawami i okrzykami entuzjazmu.

 

Dzięki innowacji czwartoklasiści mieli możliwość pracować z utworem literackim w nowatorski sposób oraz wcielić się w rolę aktorów i wystąpić przed publicznością. Na dodatkowych zajęciach wykonali ilustracje do dwóch książek: „Mała biała rybka” oraz „Coś tu nie gra”, które następnie zaprezentowali przedszkolakom w formie japońskiego teatrzyku KAMISHIBAI.

SP w Złotorii

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]