Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Łukasz Piłka z Choroszczy zwycięzcą turnieju „Pociąg do szachów”

2017-07-07

Gazeta w Choroszczy

Na turniej w Sokolu pociągiem jechało 240 osób, co jest rekordem trasy Białystok – Sokole. Aby zawieźć wszystkich szachistów wraz z rodzinami, trzeba było doczepić dodatkowy wagon. W Sokolu szachiści zagrali w budynku CPL. Każdy zagrał 9 rund w systemie szwajcarskim. Wszyscy grali w jednej grupie. Triumfatorem turnieju został Łukasz Piłka z Choroszczy. Łącznie w zawodach wzięło udział 118 szachistów.
Idea turnieju szachowego jest taka, że wszyscy szachiści zgromadzili się na dworcu PKP w Białymstoku i razem pojechali pociągiem do Sokola w gminie Michałowo. Sokole jest położone w samym sercu puszczy Knyszyńskiej. Jazda pociągiem zabrała pół godziny. Do połączenia kolejowego Białystok – Sokole – Waliły dopłaca Urząd Marszałkowski.
Poza samą grą, na uczestników czekała masa atrakcji, jak pokazy lepienia garnków z gliny. Stowarzyszenie „Kolejowe Podlasie” wystawiła makietę/model jeżdżącego pociągu. Były bańki mydlane, poczęstunek bigosem, najróżniejsze konkursy i zabawy. Pogoda dopisała.
Rafał Greś
Dużo zdjęć i relacji na Facebooku Linia kolejowa nr 37: https://pl-pl.facebook.com/liniakolejowa37pl/
Film autorstwa Tomasza Wiśniewskiego z PFDiF: https://www.youtube.com/watch?v=E7bYI-5APXA