Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszcz umie tańczyć!

2017-07-11

Gazeta w Choroszczy

W sobotę, 8 lipca, w Choroszczy na placu przed Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia odbyły się warsztaty tańców tradycyjnych, prowadzonych przez Martę Domachowską – etnolożkę i doświadczoną instruktorkę tańca. Bezpośrednio po warsztatach odbyła się potańcówka, podczas której przygrywała fantastyczna i utytułowana Kapela Bursów.

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 14 i wzięło w nich udział około dwudziestu osób. Najpierw odbyła się rozgrzewka, a następnie uczestnicy uczyli się podstawowych kroków polki i mazurka. Prowadząca pokazała również różne zabawy taneczne.

 

Potańcówka rozpoczęła się o godznie 19. Na początku głos zabrali dyrektorzy instytucji, które organizowały to wydarzenie – Przemysław Waczyński z M-GCKiS oraz Cezary Mielko z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Później pary ruszyły do tańca. Cały namiot wirował w takt muzyki oberka, polki i mazurka. Pojawiły się różnorodne style taneczne: w parach, wężykach i chodzony. Nagle z nieba lunął deszcz, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie.

 

Chwilę po zakończeniu imprezy, po godzinie 22.00, uczestnicy mówili: „Było po prostu magicznie!”, „Najlepsza potańcówka ever!”.

 

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia impreza tego typu. Pozytywnych emocji było co nie miara, a mieszkańcy Choroszczy i okolic świetnie się bawili.

 

Wydarzenie odbyło się w ramach 60-lecia istnienia WOAK-u, który ma misję realizowania podobnych spotkań na terenie województwa.

 

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i sportu zrealizowało wydarzenie w ramach Festiwalu Wzajemności, który jest współfinansowany ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

 

AK, PŚ/MGCKiS; foto:WOAK Białystok

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]