Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Polecamy wystawę Joanny Półkośnik „Wolność w kolorze”. Wernisaż w warszawskiej Pragalerii 12 lipca

2017-07-11

Gazeta w Choroszczy

Joanna Półkośnik – z urodzenia hajnówczanka, z wyboru od lat mieszkanka gminy Choroszcz, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej – dyplom z wyróżnieniem Marszałka Województwa Podlaskiego. A przede wszystkim Joanna Półkośnik to utalentowana artystka-malarz, która otworzy w środę 12 lipca 2017 r. o godz. 18.00 w warszawskiej Pragalerii wystawę „Wolność w kolorze”. Wystawę będzie można zobaczyć w tej znanej i renomowanej stołecznej galerii do 26 lipca.

Joanna Półkośnik „tworzenie odczuwa jako intymne obrazowanie własnej rzeczywistości, tego co w danym momencie życia ją otacza, zajmuje i przykuwa uwagę. W tej chwili głównie jest to krajobraz terenów Narwiańskiego Parku Narodowego, w okolicy którego mieszka. Artystka obserwuje otaczające ją zwierzęta i ptaki, by następnie umieścić je na abstrakcyjnym tle. Powstają realistycznie odwzorowane stworzenia na emocjonalnym, kolorystycznym podkładzie. To synteza realistycznego postrzegania natury z subiektywną emocjonalnością artystki”. Tak twórczość Joanny Półkośnik charakteryzuje Pragaleria.

 

Zachęcamy do odwiedzania stołecznej galerii na warszawskiej Pradze (ul. Stalowa 3), niedaleko stacji Metro Dworzec Wileński, i do zobaczenia autorskiej wystawy Joanny Półkośnik, ambasadorki sztuki z gminy Choroszcz wprost znad Narwi.

 

WJC/M-GCKiS

fragm. opisu za: https://www.facebook.com/pragaleria/