Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkanie ze Zbigniewem Andruszkiewiczem

2017-07-12

Gazeta w Choroszczy

We wtorek 11 lipca br. Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy przy współpracy z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu zorganizowało spotkanie ze Zbigniewem Andruszkiewiczem, autorem wystawy fotograficznej „Ptasia rezydencja”.

Po powitaniu i przedstawieniu postaci autora wystawy przez Józefa Waczyńskiego, prezesa zarządu Towarzystwa, uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną (przygotowaną przez Wojciecha Cymbalistego) obrazującą bogactwo przyrody na obrzeżach Narwiańskiego Parku Narodowego, jak i w samej Choroszczy.

 

Zbigniew Andruszkiewicz w niezwykle interesujący sposób, jak rasowy ornitolog, przybliżył nam kilkadziesiąt przedstawicieli ptasiego gatunku. Były tam między innymi bociany, łabędzie, sikorki, kukułki, mewy, kaczuszki, gołębie, szpaki, sójki, gile i kowaliki. Nie zabrakło też dudka, jastrzębia, myszołowa, kani oraz pospolitych wron i gawronów.

 

Spotkanie było również świetną okazją do refleksji nad pięknem choroszczańskiej fauny i flory. Nie zabrakło też miejsca do dyskusji nad najważniejszymi imprezami TPCh w drugim półroczu br. takimi, jak: Święto Wojska Polskiego i setnej rocznicy powstania POW w Choroszczy.

Józef Waczyński

Fotorelacja: Tomasz Adamski, Zbigniew Andruszkiewicz

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]