Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > Razem sadzimy kwiaty!

Razem sadzimy kwiaty!

2017-07-13

Gazeta w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu zaprasza wszystkich miłośników roślin na wspólną akcję sadzenia kwiatów. Spotykamy się 22 lipca br. o godz. 15.00 na skwerze przy Urzędzie Miejskim w Choroszczy. Zapraszamy!

Akcja ma na celu upiększania okolicy oraz dbania o zieleń. Wydarzenie to promuje zdrowy tryb życia oraz ekologię.

 

Urban gardening to trend społeczny, którego celem jest uprawianie różnego rodzaju roślin w szeroko rozumianej przestrzeni miejskiej, w celu edukacji najmłodszych, zawiązywania się więzi społecznych, poprawie jakości przestrzeni miejskich i innych.

 

Choroskie sadzenie kwiatów pozwoli na umocnienie więzi sąsiedzkich, wspólne spędzenie czasu z dala od alkoholu i innych używek. Dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli razem, poprzez zabawę, edukować się w dziedzinie estetyki przestrzeni miejskiej oraz ekologii. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w akcji, organizator zapewnia niespodziankę – sadzonki kwiatów, które można będzie posadzić we własnym ogródku.

 

kwiaty plakat

 

Wydarzenie jest dofinansowane ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

M-GCKiS/UM