Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Półkolonie letnie z M-GCKiS

2017-07-17

Gazeta w Choroszczy

I turnus półkolonii letnich w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy dobiegł końca. Uczestniczyło w nim 30 dzieci.

Półkolonie rozpoczęliśmy 3 lipca. Pierwszy dzień spędziliśmy w Choroszczy. Najpierw na auli M-GCKiS miały miejsce animacje i zabawy, któych celem było poznanie się dzieci. Później dzieci zjadły obiad, a następnie wyruszyły do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, gdzie odbyły się warsztaty związane ze Skarbem Złotorii oraz gra terenowa. Na zakończenie pierwszego dnia dzieci grały i bawiły się na Orliku.

 

W drugim dniu półkolonii dzieci wybrały się wraz z opiekunami do Białostockiego Ośrodka Kultury/Centrum Zamenhofa, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Religie Podlasia”. Podczas ciekawych zajęć dzieci poznały zasady panujące w różnych wyznaniach, ubiory duchownych oraz symbole poszczególnych religii. Po warsztatach dzieci zjadły obiad, a następnie pojechały do Parku Trampolin „Jumper”, który dostarczył im wiele radości i zabawy.

 

We środę dzieci brały udział w warsztatach przygotowyanych przez Galerię Arsenał. Było twórczo i kreatywnie. Tego dnia cała grupa pojechała na plac zabaw na Węglówce. Niestety, pogoda nie dopisała i dzieci zebrały się wcześniej.

 

Czwartek dostarczył także wiele emocji. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się do kina na film „Gru, Dru i Minionki”. Pudła pełne popcornu, lody, kolorowe napoje robiły furorę. Po seansie dzieci zjadły obiad w KFC. A potem pojechały na warsztaty do Galerii Sleńdzińskich. Tutaj miła pani oprowadziła dzieci po wystawie, a później zaprowadziła grupę do sali plastycznej, w której dzieci mogły ulepić z gliny krokodyla.

 

W ostatni dzień zajęci letnich dzieci pojechały do Podlaskiego Muzeum Wsi, gdzie brały udział w warsztatach ze zdobnictwa oraz warsztatach zielarskich. Na koniec było ognisko oraz plac zabaw.

 

Powróciwszy do Centrum Kultury dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a następnie pożegnały się z opiekunami.

M-GCKiS

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]