Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wielkanocna Zbiórka Żywności: zebrano 946 kilogramów

2010-03-23

Gazeta w Choroszczy

Podczas trwającej 19 i 20 marca Wielkanocnej Zbiórki Żywności w Choroszczy udało się zebrać 946 kilogramów produktów. Paczki z żywnością będą rozdawane najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta i gminy 24 i 25 m...

Zbiórka w sklepie Chorten Bis na ul. Powstania Styczniowego, fot: Izolda HukałowiczPodczas trwającej 19 i 20 marca Wielkanocnej Zbiórki Żywności w Choroszczy udało się zebrać 946 kilogramów produktów. Paczki z żywnością będą rozdawane najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta i gminy 24 i 25 marca w Klubie Krwiodawców w godz. od 10.00 do 14.00.

W piątek i sobotę (19, 20 marca) honorowi krwiodawcy oraz uczniowie z gimnazjum z koła Caritas zbierali żywność we wszystkich sklepach spożywczych w mieście.

Choć po pierwszym dniu zbiórki wolontariusze narzekali, że mieszkańcy nie dają tak dużo, jak kiedyś, to w sobotę okazało się, że choroszczanie są jednak hojni. W sumie zebrano 946 kilogramów najbardziej potrzebnych produktów, m.in.: cukru, mąki, kasz, konserw, makaronu, oleju, słodyczy, soków itp. Przypomnijmy, że przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia zebrano tylko trochę więcej żywności - 964 kilogramy.

Akcję tradycyjnie prowadziło Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Choroszczy pod kierunkiem p. Barbary Wiszowatej. Pomagali mu gimnazjaliści z miejscowego koła Caritas pod opieką p. Joanny Gaweł. Żywność została już podzielona i spakowana do reklamówek. Wszyscy najbardziej potrzebujący mieszkańcy gminy będą mogli odebrać paczki 24 i 25 marca w Klubie Krwiodawców (ul. Sienkiewicza 29) od godz. 10.00 do 14.00.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Bank Żywności w Suwałkach, który zbiera żywność trzy razy do roku: przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia oraz we wrześniu w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”.

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi bardzo dziękuje wszystkim wolontariuszom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tej pięknej akcji. (IH)