Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Przedszkolaki ze Złotorii spędzają dzień... z dynią

2017-11-13

Gazeta w Choroszczy

„Dzień Dyni” już dawno wpisał się w tradycję obchodzoną co roku w wielu przedszkolach. W Złotorii dzieci miały okazję uczestniczyć w takim dniu po raz pierwszy. Należy zaznaczyć, iż „Dzień Dyni” jest typowym jesiennym świętem w przedszkolu nie miał nic wspólnego z obchodami Halloween.

Z okazji „Dnia Dyni” sala przedszkolna w Złotorii na jeden dzień zamieniła się w dyniową krainę, w której królował przede wszystkim kolor pomarańczowy.

 

Przedszkolaki miały okazję poznać budowę dyni, dowiedziały się jakie potrawy można z niej przygotować oraz jakie właściwości dla zdrowia w postaci cennych witamin obdarowuje nas to piękne warzywo. Oczywiście nie zabrakło zabawy, bo oprócz tego, że dynia nadaje się do jedzenia, świetnie się sprawdza również jako „piłka” do kręgli, jako kula do toczenia w slalomie, czy do wykonania super stworka.

 

Na koniec dnia z dynią przedszkolaki dowiedziały się co dynia kryje w środku i skąd się biorą pestki. Uśmiechy na twarzy dzieci i ich dziecinna radość z zajęć w przedszkolu, w których królowała dynia, udowodniły, że ten pierwszy dzień dyni w przedszkolu, nie będzie dniem ostatnim… Za rok powróci „Dzień Dyni” do przedszkola w Złotorii.

Emilia Kołodko