Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Tęczowe podróże małe i duże przedszkolaków ze Złotorii po Europie

2017-11-13

Gazeta w Choroszczy

W listopadzie dzieci z przedszkola w Złotorii rozpoczęły cykl miesięcznych „podróży” po Europie, które będą trwały aż do zakończenia roku szkolnego.

Oczywiście podróże odbywają się jedynie w obrębie sali przedszkolnej, jednak dzieci mają okazję poznać wybrane kraje europejskie, ich mieszkańców, nazwy stolic, barwy flag, zabytki, zabawy, język danego kraju, a przede wszystkim tradycyjne przysmaki.

 

Celem cyklicznych spotkań ph.: „ Tęczowe podróże małe i duże przedszkolaków ze Złotorii po Europie” jest także uświadomienie przedszkolakom, że jesteśmy Polakami i Europejczykami. Dzieci uczą się wiadomości o innych krajach poprzez zabawę, zagadki, ruch i działanie, aby przyswojanie wiedzy odbywało się w sposób naturalny i łatwy przez maluszki.

 

Pierwszą podróż odbyliśmy po Polsce. Przedszkolaki miały okazję poznać pięć miast, między innymi Warszawę, do której wybraliśmy się z Białegostoku samochodem, następnie wsiedliśmy w pociąg i pojechaliśmy do Szczecina, stamtąd promem do Gdańska, samolotem do Zakopanego i wróciliśmy autobusem do Białegostoku. W czasie wycieczki zatrzymywaliśmy się w każdym mieście, by poznać jego zabytki, ulubione przysmaki i tradycje. Dzieci przy okazji poznały środki transportu, którymi możemy się poruszać po Polsce, jak i zachować bezpieczeństwo podczas dalekich wycieczek.

 

Na koniec podróży Pani Urszula Jackowska przywiozła dzieciom tradycyjne polskie przysmaki, by dzieci mogły poznać smaki Polski. Przedszkolaki zajadały się przepyszną babką ziemniaczaną, bigosem i pysznymi plackami z serem własnej roboty. Za przygotowanie posiłków serdecznie dziękujemy! W najbliższym czasie przedszkolaki wybiorą się do Francji, do Włoch, Wielkiej Brytanii, i do innych państw należących do Unii Europejskie. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne podróże te małe…. I te duże!!!

Emilia Kołodko