Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Bohaterowie sprzed stu lat…

2017-11-14

Gazeta w Choroszczy

W piątek 10 listopada, w wigilię Narodowego Święta Niepodległości, odbyło się uroczyste pożegnanie wystawy poświęconej osobom zaangażowanym w walkę w czasie I wojny światowej i latach 1919-1921 o niepodległość Polski i włączenie do niej Choroszczy wraz z okolicami.

Zebranych przyjaciół kultury, członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy powitał Przemysław Waczyński, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy. Następnie Wojciech Cymbalisty, prezes Fundacji Pole Kultury, przedstawił realizację programu badawczego „Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy”, którego efektem była wystawa planszowa i okolicznościowe wydawnictwo. Z kolei Józef Waczyński, prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy scharakteryzował udział Stowarzyszenia w obchodach 100. rocznicy utworzenia Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej.


Dwugodzinne spotkanie było okazją do podsumowania trzydniowych Jubileuszowych obchodów POW i merytorycznej dyskusji nad zamierzeniami Towarzystwa w 2018 roku.

Józef Waczyński/TPCh

fot. Szymon Paczyński/TPCh

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]