Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Światowy Dzień Pluszowego Misia

2017-11-29

Gazeta w Choroszczy

24 listopada grupa „Tygrysków” z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy, pod opieką pani Małgorzaty Hubbel i pani Anety Wysockiej, odwiedziła uczniów z klas 0 „a” i 0 „b”, aby wspólnie uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jako święto został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. Z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, że w 1902 roku, podczas jednego z polowań, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt uwolnił przerażonego, małego niedźwiadka. Pamiątką tego wydarzenia stał się rysunek, który opublikowała waszyngtońska gazeta. Zainspirował on producenta zabawek, aby pluszowym misiom nadać nazwę Teddy Bear. Do dziś pluszowy miś jest najwierniejszym powiernikiem i strażnikiem tajemnic dzieci i dorosłych na całym świecie.

 

Sześciolatki podziękowały swoim Misiom podczas wspólnych tańców i zabaw, szepcząc na ucho, jak bardzo je kochają. Jednym z punktów spotkania była zabawa plastyczna – układamy misia „Kółeczko”. Z papierowych kółek powstały piękne, misiowe opaski na głowę.

 

Tego dnia rozpoczęliśmy również Ogólnopolski Program Czytelniczy „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Dzieci i miś Benio, który wyruszy w podróż po całej Polsce, wysłuchały książki H. Tulleta „Naciśnij mnie”. Mamy nadzieję, że pluszowe wspomnienia pozostaną w dziecięcych serduszkach na długo. Sto lat, Misiu!

Anna Krzywicka, Małgorzata Cieśluk

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]