Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Noc Muzeów w Choroszczy (ZDJĘCIA, FILM)

2010-05-15

Gazeta w Choroszczy

Wystawa wachlarzy, pokaz tworzenia biżuterii artystycznej oraz koncert arii operowych Mozarta – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich, którzy odwiedzili Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy wieczorem ...

Przemysław Kummer - bas, foto: Izolda HukałowiczWystawa wachlarzy, pokaz tworzenia biżuterii artystycznej oraz koncert arii operowych Mozarta – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich, którzy odwiedzili Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy wieczorem 15 maja.

Choroszcz – podobnie jak cała Europa – obchodziła kolejną już Europejską Noc Muzeów. W imprezę tradycyjnie włączyło się Muzeum Podlaskie, do którego należy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

Noc Muzeów rozpoczęła się o godz. 18.00. W jej trakcie można było obejrzeć ekspozycję stałą oraz czasową wystawę ukazującą oblicza jednego z akcesoriów każdej damy, mianowicie - wachlarza. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w specjalnych zajęciach edukacyjnych i dowiedzieć się wszystkiego o roślinach i zwierzętach parku w Choroszczy.

Do północy trwało też spotkanie z Anną Kamińską – artystką tworzącą biżuterię. Można było obejrzeć autorkę w trakcie pokazu tworzenia biżuterii oraz zakupić jej wyroby.

Kulminacją Nocy Muzeów w Choroszczy był koncert „Operowy Wolfgang Amadeusz”. Miłośnicy muzyki klasycznej wysłuchali arii operowych Mozarta w wykonaniu białostockich wokalistów i wokalistek.

W ciągu Nocy Muzeów pałacyk w Choroszczy odwiedziło sporo gości. Wiele osób przyjechało z Białegostoku i okolicznych miejscowości. Choroszczańskie muzeum odwiedzały całe rodziny. Nie tylko zwiedzały wnętrze muzeum, ale też spacerowały po pięknie podświetlonym parku wokół pałacyku. Muzeum w Choroszczy czynne było do godz. 24.00. (IH)

Program Nocy Muzeów w Choroszczy (15/16 maja, godz. 18.00-24.00)

- Czynna będzie ekspozycja stała i wystawa czasowa „Salonowy telegraf czyli oblicza wachlarza” przygotowana ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum w Bielsku Białej i Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

- godz. 18 i 18.30 – plenerowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży “Rośliny i zwierzęta parku w Choroszczy”

- godz. 18 – 22 “Biżuteria artystyczna Anny Kamińskiej” spotkanie z autorką, pokaz tworzenia biżuterii (będzie możliwość zakupu)

- godz. 20 - Koncert “Operowy Wolfgang Amadeusz”. Arie operowe Mozarta wykonają: Małgorzata Trojanowska - sopran,
Przemysław Kummer - bas,
Paweł Pecuszok - tenor,
Anna Krzysztofik-Buczyńska – klawesyn

Zdjęcia z Nocy Muzeów w Choroszczy:

Film z koncertu “Operowy Wolfgang Amadeusz”: