Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Konkurs kolęd w Kruszewie

2018-02-10

Gazeta w Choroszczy

17 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Kruszewie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z Tykocina, Złotorii, Choroszczy i Kruszewa. Tradycyjnie patronat nad Konkursem objął Burmistrz Choroszczy, który zasponsorował nagrody i upominki uczestnikom.

W jury zasiadali: ks. Wojciech Trzaska - prowadzący scholę „Winnica”, przyjaciel szkoły; Pan Karol Konrad Masztalerz - organista w parafii katedralnej, opiekun scholi „Boże echo”, Pani Dorota Pękacka - organistka w parafii Konowały; Pani Alina Trypu z- przewodnicząca Zespołu ludowego „Narwianki.”

 

Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0-I, kl. II-III, kl. IV-VII.

 

Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:

 

Kl. 0-I:


I miejsce: Emilia Szyszko (SP Choroszcz)
II miejsce: Filip Dziejma (SP Kruszewo)
III miejsce: Gabriela Komła (SP Choroszcz)
Wyróżnienie: Paulina Całek (SP Zabłudów)

 

Kl. II-III:


I miejsce: Rozalia Gaweł (SP Choroszcz)
II miejsce: Weronika Mielech (SP Zabłudów)
III miejsce: Paulina Szarejko (SP Zabłudów)
Wyróżnienie: Michalina Wiśniewska (SP Choroszcz)

 

Kl. IV-VII:


I miejsce: Emilia Kalicka (SP Złotoria)
II miejsce: Zuzanna Giermaniuk (SP Zabłudów)
III miejsce: Łukasz Iwaszczuk (SP Kruszewo)
Wyróżnienie: Oliwia Zembko (SP Złotoria)

 

Wzorem lat ubiegłych, drogą głosowania, została przyznana również Nagroda Publiczności. Wyróżnienie trafiło w ręce Emilii Kalickiej - zwyciężczyni w kategorii klas IV- VII.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz konkurs odbył się już po raz siódmy. Panu Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu za wsparcie finansowe zakupu nagród, a także Centrum Zabaw dla dzieci - Fikoland za zasponsorowanie biletów, które zostały dołączone do niektórych upominków. Jury za poświęcenie swojego czasu oraz za fachową ocenę występów uczestników. Podziękowania należą się również ks. Wojciechowi Trzasce za podarowanie płyt „Kolędy i pastorałki”, które zostały nagrane przez zespół "Winnica" i trafiły w ręce wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów, rodzicom i nauczycielom z naszej szkoły za słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

Anna Grądzka

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]