Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spartakiada samorządowców: Choroszcz na 6 miejscu

2010-05-25

Gazeta w Choroszczy

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Choroszczy wystartowali w spartakiadzie samorządowców, która odbyła się 21 maja (piątek) w Surażu. Rywalizowali w osiemnastu konkurencjach sportowych. Ostatecznie zajęli 6 miejsce na siedem ...

Przeciąganie liny, foto: Starostwo Powiatowe w BiałymstokuPracownicy Urzędu Miejskiego w Choroszczy wystartowali w spartakiadzie samorządowców, która odbyła się 21 maja (piątek) w Surażu. Rywalizowali w osiemnastu konkurencjach sportowych. Ostatecznie zajęli 6 miejsce na siedem drużyn biorących udział w zawodach.

Do Suraża pojechała grupa 17 pracowników oraz stażystów z Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Samorządowcy rywalizowali w osiemnastu sportowych konkurencjach. Najwięcej punktów zdobyła drużyna z gminy Tykocin, Choroszcz zajęła przedostatnie miejsce.

Dlaczego samorządowcy zajęli tak odległą lokatę? „Po prostu przestrzegaliśmy regulaminu. Wystawiliśmy wyłącznie urzędników, podczas gdy niektóre drużyny posiłkowały się osobami nie pracującymi w samorządzie” – tłumaczy Izabela Rogowska z Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

Spartakiada rozpoczęła się o 9.30 prezentacją drużyn. Ekipy z Tykocina, Gródka, Suraża, Choroszczy, Supraśla, Zabłudowa i Starostwa Powiatowego w Białymstoku rywalizowały ze sobą w osiemnastu konkurencjach, m.in. biegach na różnych dystansach, pchnięciu kulą czy skoku w dal. Rozegrano też mecze piłki nożnej i siatkowej.

„Najzabawniejsze były na pewno konkurencje dla VIP-ów” – mówi Karolina Marciszewska, stażystka w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury – „Trzeba było wykazać się znajomością powitań w różnych językach i celnym rzucaniem podaniami do kosza. Było też przecinanie wstęgi na czas.” W tej konkurencji Choroszcz reprezentował Paweł Piotr Dojlida, przewodniczący Rady Miejskiej.

„Jak to zwykle bywa, najwięcej emocji wywoływały wszelkie konkurencje zespołowe, np. piłka nożna, siatkówka, przeciąganie liny” – mówi Karolina Marciszewska. W tej ostatniej konkurencji Choroszcz wywalczyła 2 miejsce.

Spośród urzędników z Choroszczy najlepiej zaprezentował się Artur Bergiel, który wygrał konkurencję pchnięcia kulą oraz Marek Sokół, który zajął trzecie miejsce w biegach na 100 metrów (które w rzeczywistości rozegrane zostały na dystansie 50 metrów z powodu braku miejsca). (IH)