Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Plener fotograficzny „Puste przestrzenie” na Dni Choroszczy

2010-05-26

Gazeta w Choroszczy

To prawdziwa gratka dla miłośników fotografii. W ramach XXIX Dni Choroszczy odbędzie się plener „Puste przestrzenie”, którego uczestnicy spróbują pokazać Szpital Psychiatryczny w nowy, niezwykły sposób.Puste przestr...

To prawdziwa gratka dla miłośników fotografii. W ramach XXIX Dni Choroszczy odbędzie się plener „Puste przestrzenie”, którego uczestnicy spróbują pokazać Szpital Psychiatryczny w nowy, niezwykły sposób.

Puste przestrzenie to miejsca, które mijamy codziennie. Są częścią naszego otoczenia, lecz nigdy nie zadajemy sobie trudu, by poznać je do końca. Jednym z takich obiektów jest dawna fabryka Moesa, dzisiejszy Szpital Psychiatryczny w Choroszczy. Jest on pewnego typu wyizolowanym światem wpisanym w krajobraz Choroszczy.

Plener fotograficzny ma na celu przełamanie niewidocznych barier pomiędzy uczestnikami a tym miejscem. Pozwoli on na refleksję i poznanie go od innej, niecodziennej strony wszystkim tym, którzy zdecydują się na wkroczenie w jego progi. Szpital, pokazany przez uczestników pleneru w niezwykły sposób, przestanie być taką pustą przestrzenią dla nich oraz reszty mieszkańców Choroszczy.

Plener będzie trwał trzy dni: 21, 22 i 23 czerwca (zbiórka w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury), zaś 27 czerwca odbędzie się wystawa poplenerowa podczas festynu na zakończenie Dni Choroszczy (na Błoniach Jana Pawła II).

Osoby, które chciałyby wziąć udział w plenerze mogą zgłaszać się telefonicznie lub mailowo do 18 czerwca 2010 r. Telefon do organizatora: 85 719 14 31; e-mail: kultura@choroszcz.pl. Każdy uczestnik musi posiadać własny aparat fotograficzny.

Organizatorami pleneru są: Podlaskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy.

Program pleneru „Puste przestrzenie”:

21.06.2010 godz. 17:00 - rozpoczęcie I dnia pleneru (M-GCK)
22.06.2010 godz. 17:00 - rozpoczęcie II dnia pleneru (M-GCK)
23.06.2010 godz. 17:30-  ogłoszenie wyników (M-GCK)
27.06.2010 - wystawa poplenerowa podczas festynu na zakończenie XXIX Dni Choroszczy (Błonia Jana Pawła II)

Więcej informacji znajdziecie tutaj.