Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszczańska artystka na Art Fresh Festival

2018-02-22

Gazeta w Choroszczy

Choroszczańska artystka Daria Ostrowska została zakwalifikowana do uczestnictwa w festiwalu Art Fresh Festival w Warszawie. Jest to wyjątkowe wydarzenie, bowiem tylko siedemdziesięciu artystów z różnych dziedzin ma możliwość uczestniczenia w nim. Jest to nie lada sukces i wyróżnienie zarówno dla Darii, jak i promocja gminy Choroszcz na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

Celem Art Fresh Festival jest promocja artystów wśród krajowych i międzynarodowych pasjonatów, kolekcjonerów oraz przedstawicieli galerii sztuki. AFF jest od 2010 roku, wspólnym przedsięwzięciem artystów, organizacji International Friends of Warsaw oraz dyrekcji Sheraton Warsaw Hotel.

 

Art Fresh Festival to miejsce spotkania zarówno studentów uczelni artystycznych, jak i twórców posiadających już znaczny dorobek artystyczny.


W tym roku podczas festiwalu artyści z Polski i zagranicy zaprezentują swoje prace w następujących dziedzinach: malarstwo, fotografia, ilustracja, grafika, rzeźba i ceramika.

11 marca w godz. 11.00-19.00 w Sheraton Warsaw Hotel będzie można nie tylko zapoznać się z twórczością uczestników i zorientować się w najnowszych trendach w sztuce, ale także porozmawiać z artystami, nawiązać współpracę oraz nabyć prace bezpośrednio od twórców.

 

Daria Ostrowska jest absolwentką Liceum Plastycznego w Olsztynie na kierunku ceramiki artystycznej. Następnie ukończyła studia w Instytucie Sztuk Pięknych UWM, dyplom z malarstwa zrealizowała w pracowni prof. Zygmunta Drońskiego. Zdobyła wyróżnienie w przeglądzie malarstwa pt.: "Wyprawa w kierunku wyobraźni” Białystok 2012 r. Jest uczestniczką wystaw zbiorowych oraz aukcji SuperMłodych domu aukcyjnego Polswiss Art w Warszawie.

 

Gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy sukcesów na niwie artystycznej!