Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Finał konkursu plastyczno-literackiego „Zimowe Igrzyska Olimpijskie” za nami

2018-02-23

Gazeta w Choroszczy

W czwartek 15 lutego o godz. 15.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wyłoniono laureatów najlepszych prac konkursu plastyczno-literackiego „Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang”.

Gala finałowa miała miejsce w siedzibie Centrum i zgromadziła liczne grono dzieci i młodzieży szkolnej, do której był skierowany konkurs oraz ich rodziny.  Uczestników powitała kolorowa galeria utworzona z nadesłanych prac, dostarczając na wstępie wielu miłych wrażeń estetycznych. Dzieci z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy odnajdywały swoje małe dzieła i radośnie komentowały własne odczucia. W napięciu wyczekiwały na ogłoszenie  listy zwycięzców.

 

Prowadzący spotkanie dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński oraz Katarzyna Kudyk (koordynator konkursu), przybliżyli szczegóły przebiegu tego wydarzenia, dziękując wszystkim za zaangażowanie i nietuzinkowe prace. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz napisanie wiersza czterowersowego w formie rymowanki lub hasła dopingującego i zagrzewającego do sportowej walki. W taki sposób organizatorzy chcieli zachęcić młodzież do poszerzania wiedzy na temat olimpiady zimowej oraz propagowania zamiłowań sportowych. Przez cztery tygodnie nadsyłania prac wpłynęło 35 prezentacji, w tym dwie przestrzenne. W  konkursie wzięło udział 54 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Choroszczy, Złotorii i Kruszewa oraz uczniowie z Barszczewa.

 

Zgromadzone prace pokazały, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie to bogate źródło przedstawień plastycznych i literackich, które każde z uczestników widzi na swój sposób. Efekt konkursu jest dowodem na to, że żywo uczestniczymy w tym sportowym wydarzeniu i kibicujemy swoim zawodnikom, co najlepiej prezentowały literackie rymowanki. Oto jedna z  nich:

 

Kamil, niech Cię wiatr niesie,
Na wyżyny skoczni wzniesie,
Bo Ty jesteś król nad króle
Jeden skok i medal w górę.

 

Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i odsłoniły swój twórczy potencjał, prezentując różne techniki plastyczne tj. szkic ołówkiem,  kolaż, wyklejanki, wydrapywanki czy malowanie akwarelami i pastelami olejnymi. Urzekło nas wiele prac, dlatego grono jurorskie miało nie mały kłopot w podjęciu jednogłośnej decyzji. Systemem punktowy okazał się najbardziej precyzyjny i wyłonił 5 wyróżnień oraz 3 nagrody główne.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora Centrum dyplomy oraz upominki.

 

W wyniku obrad jury, wyróżnienia otrzymali: Kinga Ramotowska i Weronika Kociakowska, Weronika Radłowska, Kacper Kosakowski i Sylwester Zagórski, Mateusz Sidorowicz oraz Magdalena Wśniewska.

 

Miejsce III zajęły: Maja i Hania Misiejuk, II nagrodę otrzymała Kamila Dubikowska, a I miejsce na podium zajęła Amelia Szumska.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w wydarzeniu oraz rodzicom i pedagogom za wsparcie i motywowanie dzieci w tym artystycznym działaniu. Zapraszamy do siedziby Centrum, gdzie w holu głównym można oglądać przez najbliższe tygodnie wystawę prac. Zachęcamy do dalszego, aktywnego udziału w życiu kulturalnym i sportowym gminy Choroszcz.

Katarzyna Kudyk/stażysta NCK

Zdjęcia na stronie M-GCKiS