Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Trwa nabór na rachmistrzów

2010-06-11

Gazeta w Choroszczy

Urząd Statystyczny w Białymstoku poszukuje kandydatów na rachmistrzów spisowych. Nabór będzie trwał od 1 do 16 czerwca 2010 r. Chętni mogą się zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Choroszczy, gdzie znajduje się gminne...

Urząd Statystyczny w Białymstoku poszukuje kandydatów na rachmistrzów spisowych. Nabór będzie trwał od 1 do 16 czerwca 2010 r. Chętni mogą się zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Choroszczy, gdzie znajduje się gminne biuro spisowe.

We wrześniu rachmistrzowie będą zbierać dane o podlaskich gospodarstwach rolnych. Za wypełnienie jednego formularza, rachmistrz dostanie 35 złotych oraz 250 złotych za wykonanie obchodu przedspisowego.

Żeby zostać rachmistrzem, trzeba jednak spełnić szereg wymagań: przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią, mieć wykształcenie przynajmniej średnie oraz podstawową wiedzę z zakresu rolnictwa i obsługi komputera - dlatego, że tegoroczny spis w całości prowadzony będzie na elektronicznych formularzach.
Przyszły rachmistrz powinien też być asertywny, uprzejmy i cierpliwy, umieć zachować spokój podczas prowadzenia rozmów, a także radzić sobie w sytuacjach konfliktowych.

Kandydaci na rachmistrzów wezmą udział w szkoleniu z zakresu metodologii i organizacji spisu oraz w warsztatach nt. posługiwania się terminalami i zainstalowanymi na nich aplikacjami. Szkolenie zakończy się egzaminem.

Pracę może znaleźć nawet 600 osób z naszego regionu. Chętni mogą zgłaszać się do urzędów gmin, gdzie znajdują się gminne biura spisowe.

Powszechny spis rolny rozpocznie się we wrześniu i potrwa 2 miesiące. W tym czasie badaniem objętych będzie prawie 2 miliony gospodarstw rolnych w całej Polsce, w województwie podlaskim będzie ich prawie 110 tysięcy. (IH)