Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

VIII Marsz z Flagą i Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Religijnej

2018-04-21

Gazeta w Choroszczy

Po raz ósmy świętować będziemy w Choroszczy Dzień Flagi Rzeczypospolitej w formie „Marszu z flagą”. Przemarsz odbędzie się 2 maja i rozpocznie się o godz. 17.00. Wystartujemy z Placu przed Centrum Kultury i skierujemy się w kierunku kościoła, gdzie o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta za ojczyznę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pokojowym, uroczystym przemarszu z flagą – bez barier, bez względu na różnicujące nas poglądy. Niech udział w Marszu będzie radosnym i szczerym wyrazem naszego patriotyzmu. Prosimy o zabranie ze sobą flag.


Bezpośrednio po nabożeństwie zapraszamy na X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Religijnej. W murach choroskiego kościoła wysłuchamy koncertu znakomitych artystów: Małgorzaty Trojanowskiej (sopran), Przemysława Kummera (bas) i Sylwestra Trojanowskiego (fortepian/organy). Zaprezentują oni repertuar sakralny i patriotyczny.


Koncert przeplatany będzie recytacją utworów patriotycznych w wykonaniu laureatów ósmej edycji konkursu „Słowo o Polsce. Niepodległa 2018”.
Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Choroszczy, M-GCKiS, Pamięć i Tożsamość Skała oraz Parafia Rzymskokatolicka w Choroszczy.

 

Program:

17:00 Marsz z flagą (początek przed Centrum Kultury i Sportu
18:00 Msza za Ojczyznę (Kościół Parafialny pw. św Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika)
ok. 18:45 XX Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Religijnej (bezpośrednio po mszy)

wystąpią:

Małgorzata Trojanowska – sopran
Przemysław Kummer – bas
Sylwester Trojanowski – fortepian/organy
Laureci konkursu „Słowo o Polsce”

 

Przed przybyciem zapoznaj się z regulaminem: Regulamin Marszu 2018

 

logo 25 lat mgckisChoroszcz herb + logo CMYKlogo lewe parafiilogo_elipsa_nowe