Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkanie z „Człowiekiem Lodu” Zbigniewem Falkowskim

2018-05-12

Gazeta w Choroszczy

Serdeczne zapraszamy wszytskich zainteresowanych na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Falkowskim, zwanym "człowiekiem lodu", założycielem organizacji Morsy bez granic. Spotkanie odbędzie się 18.05.2018 r. (piątek) o godzinie 19.00 na terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”.

Będzie to idealna okazja, aby dowiedzieć się o zdrowym stylu życia i możliwości zastąpienia wszelkich używek morsowaniem, które wytwarza w nas naturalną dopaminę, leczy depresję oraz nasyca nas endorfinami i energią. Dodatkowo będzie mozna zapoznać się z twórczością Pana Zbigniewa, tj. wierszami. Jest to idealna okazja, aby zaznać chwili wytchnienia od zgiełku życia codziennego i zatrzymać się na chwilę. Całość dopełni idealna lokalizacja całego wydarzenia, która wspaniale podkreśli poetycki wymiar całego przedsięwzięcia.

 

Zbigniew Falkowski wychował się w krainie nadnarwiańskich bagien. Znany jest przed wszystkim z zamiłowania do lodowatej wody, które powstało w dość dramatycznych okolicznościach. Jako dziecko wpadł do lodowatej wody i - o dziwo ta przygoda nie zniechęciła go do zimowych kąpieli. Wręcz odwrotnie. Była początkiem pasji, która trwa do dziś.

 

Obecnie Zbigniew Falkowski jest najbardziej znanym w Polsce propagatorem morsowych kąpieli. Założył i prowadzi internetową platformę morsybezgranic.pl, jeździ po kraju, gdzie promuje zdrowy styl życia i koncepcję leczenia zimnem. Z pewnością poruszy tę tematykę na spotkaniu 18 maja. Jego sława nie kończy się jedynie na granicach naszego kraju - "człowiek lodu" jest znany także na całym świecie. Zbigniew Falkowski znany jest morsom na całym świecie przede wszystkim z tego, czego dokonał podczas III Światowego Festiwalu morsowania, które odbyło się w Kołobrzegu 3.01.2015 r. To właśnie tam podjął się ekstremalnej próby pobicia rekordu świata w długości kąpieli w lodzie, która się z powodzeniem udała. W specjalnie przygotowanym akwarium, wypełnionym płatkami lodu o temperaturze minus 5 stopni Celsjusza przebywał przez 2 godziny, 2 minuty i 13 sek., czym pokonał Wima Hofa z Holandii, znanego w świecie morsów jako Iceman. Rekord Holendra to 2 godziny.

 

Serdecznie zapraszamy do Choroszczy 18 maja nad Kominowe Bajoro! Wstęp wolny!