Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Obchody Dnia Ziemi w SP w Choroszczy

2018-05-21

Gazeta w Choroszczy

Dzień Ziemi to coroczna akcja, której celem jest promowanie ekologicznych zachowań w społeczeństwie. To właśnie podczas obchodów tego dnia zastanawiamy się co możemy zrobić na rzecz naszej planety. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem miejsca, w którym żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution).

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy IIIB Szkoły Podstawowej w Choroszczy zorganizowali zajęcia warsztatowe, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych. Punktem wyjścia do działań była krótka pogadanka na temat zagrożeń i możliwości ochrony Ziemi. Następnie uczniowie zostali podzieleni na zespoły i przystąpili do pracy, czyli zaprojektowali i wykonali plakaty, których mottem przewodnim było hasło: „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami”.

 

Wśród uczniów panowała przyjazna atmosfera. Mamy nadzieję, iż poprzez zabawę udało się zasiać w sercach młodego pokolenia chęć dbania o naszą planetę.

 

Wychowawca klasy IIIB SP – Izabela Pęza

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]