Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Malujemy Choroszcz” – Mural

2010-06-10

Gazeta w Choroszczy

Puszki ze sprayem, kawałek ściany i młodzież – to może się skończyć albo wandalizmem albo prawdziwą sztuką. I z tym drugim będziemy mieli do czynienia podczas Dni Choroszczy. Akcja „Malujemy Choroszcz” rusza 24 cz...

Puszki ze sprayem, kawałek ściany i młodzież – to może się skończyć albo wandalizmem albo prawdziwą sztuką. I z tym drugim będziemy mieli do czynienia podczas Dni Choroszczy. Akcja „Malujemy Choroszcz” rusza 24 czerwca 2010 r.  i potrwa 3 dni.

Mural to sztuka malarstwa wielkoformatowego. Wykonywana przez prawdziwych artystów budzi zachwyt i skłania do przemyśleń. To swoisty „Przystanek Sztuki” na murach z martwej cegły.

Młodzież z Choroszczy zmierzy się z fascynującą sztuką graffiti w dniach 24 - 26 czerwca 2010 r. (lub innego dnia, jeżeli pogoda nie dopisze) o godz. 10.00 na rogu ulic Słowackiego i Mickiewicza. Będzie się uczyła, jak za pomocą sprayu tworzyć obrazy na murach. Akcja przeprowadzona zostanie za zgodą właściciela budynku. Organizują ją streetworkerzy z Fundacji Spe Salvi.

Można się już zapisywać na warsztat muralu: osobiście w godz. 10.00-15.00 w siedzibie streetworkerów na ul. Sienkiewicza 29 (budynek M-GCK na górze) lub mailowo na adres: streetworkersi@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona! (IH)