Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

VII Turniej Wiedzy Regionalnej „Nasza Mała Ojczyzna – Choroszcz i Okolice”

2018-06-11

Gazeta w Choroszczy

W piętek 8 czerwca 2018 roku, w ramach obchodów 37. Dni Choroszczy w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, odbył się finał VII Turnieju Wiedzy Regionalnej „Nasza Mała Ojczyzna – Choroszcz i Okolice”. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat naszej gminy oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i identyfikacji z „Małą Ojczyzną”. Tegoroczny Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Choroszczy pana Roberta Wardzińskiego.

W finale konkursu wzięło udział pięć drużyn, które uzyskały najlepsze wyniki w pierwszym etapie rozegranym 22 maja br. Do pierwszej części turnieju przystąpiło 14 dwuosobowych drużyn z  klas VI i VII  szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Polegał on na rozwiązaniu quizu kahoot składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru sprawdzającego wiedzę uczestników na temat historii, tradycji, zabytków i instytucji gminy Choroszcz.

 

Natomiast finałowa rozgrywka Turnieju składała się z siedmiu rund, podczas których dwuosobowe zespoły miały za zdanie rozpoznać postacie związane z naszym miastem, wykazać się wiedzą z zakresu architektury czy topografii Choroszczy i okolic oraz znajomością flory i fauny Narwiańskiego Parku Narodowego.

 

Bardzo interesująca okazała się ostatnia konkurencja. Zespoły miały za zadanie przygotować kilkuminutowy filmik promujący gminę Choroszcz. Uczniowie w twórczy sposób przedstawili najciekawsze miejsca, zabytki, pomniki przyrody na terenie gminy Choroszcz. Wszystkie filmiki zawierały wiele cennych historycznych informacji oraz lokalnych ciekawostek. Autorzy niektórych materiałów wcielili się w role przewodników turystycznych i zabrali nas na wirtualny spacer po najpiękniejszych i najciekawszych miejscach naszej gminy, przybliżając przy okazji legendy i opowieści z nimi związane.

 

Jury, w którym zasiadły pani Ewa Zawistowska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy i pani Anna Dąbrowska-Czochańska, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, pogratulowało wszystkim uczestnikom Turnieju wiedzy na temat gminy Choroszcz oraz zaangażowania w rywalizację.

 

Najlepiej swoją „Małą Ojczyznę” znają uczennice z klasy II B: Patrycja Chudzińska i Dominika Jacejko. Drugie miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca klasę II A: Katarzyna Markowska i Agata Roszkowska. Trzecią lokatę zajęły dziewczęta z klasy VII C w składzie: Aniela Popko i Zuzanna Muczyńska.

 

Dziękujemy Burmistrzowi Choroszczy Panu Robertowi Wardzińskiemu za ufundowanie nagród i osobiste ich wręczenie laureatkom VII Turnieju Wiedzy Regionalnej „Nasza Mała Ojczyzna – Choroszcz i Okolice” 22 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. 

 

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Turnieju w przyszłym roku szkolnym.

organizatorzy
Ewa Zalewska i Anna Kozłowska

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]