Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

216 lat Konstytucji 3. Maja

2007-04-17

216 lat Konstytucji 3. Maja - choroszcz.pl
W ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja organizowanych w tym roku w Choroszczy odbędzie się koncert wyjątkowego w skali Europy zespołu "Glass Duo" i otwarcie wystawy prac Bożeny Pilisiewicz. Serdecznie zapraszamy!
Burmistrz Choroszczy
Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Choroszczy
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy

mają zaszczyt zaprosić

na uroczystości z okazji
216. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja

W programie:

godz. 9:30 – Uroczysta Msza św.

godz. 10: 30 – Koncert w cyklu CZTERY PORY ROKU:
„GLASS DUO” - koncert na szklanej harfie
/Kościół parafialny w Choroszczy/

godz. 17:00 – Otwarcie wystawy prac malarskich Bożeny Pilisiewicz
/budynek M-GCK w Choroszczy/

3 maja 2007 r.

Organizator koncertu i wystawy:
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy
ul. Sienkiewicza 29, tel. 085/ 719 14 31


* * *


GLASS DUO

Szklana harfa to instrument złożony z odpowiednio nastrojonych, specjalnie odlanych kieliszków. Tradycję gry na tym instrumencie podtrzymuje zaledwie garstka muzyków na całym świecie - w Polsce kultywuje ją jedynie zespół Glass Duo.
Glass Duo swoją harfę wykonali samodzielnie i jest to największy instrument tego typu na świecie. Oprócz koncertów w duecie, grywają w towarzystwie innych muzyków, z towarzyszeniem zespołów i orkiestr symfonicznych, nagrywają dla radia i TV. Współpracowali z zespołami tej rangi, co orkiestra Filharmonii Narodowej i kompozytorami tego formatu, co Zbigniew Preisner.


BOŻENA PILISIEWICZ - mieszka w Kolonii Gaj w Choroszczy. W malarstwie - jak mówi sama o sobie - znalazła sposób na życie. Malarstwo stało się jej hobby, ale i oderwaniem od rzeczywistości. Gaj, gdzie mieszka, daje autorce wiele inspiracji.