Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Tunezja Mistrzem Świata na choroszczańskim Mundialu!

2018-06-13

Gazeta w Choroszczy

14 czerwca br. startują piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji, a w Choroszczy mistrza świata poznaliśmy już w poniedziałek! W rozgrywanym na choroszczańskim orliku w ostatnich dwóch tygodniach mundialu najlepsza okazała się Tunezja, w którą wcielił się Team Chudego!

Decydujące mecze choroszczańskiego Mundialu były niezwykle wyrównane i dramatyczne.

 

Najpierw spotkali się dotychczas niepokonani: Brazylia (Aqua Pomp) z Urugwajem (Izbiszcze). Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 3 minutach. Prowadzenie zdobyła Brazylia, ale Urugwaj szybko wyrównał. Jednak tuż przed końcem, raz jeszcze Brasil Aqua zdobyła gola i tym samym pozbawiła ekipę z Izbiszcz ponownego, jak 4 lata temu (wtedy jako Kamerun), awansu do finału.

 

W drugim półfinale mieliśmy po raz pierwszy bezbramkowy remis – potrzebna więc była dogrywka, w której lepsi byli Tunezyjczycy. 

 

W meczu o brąz zespoły Cool Taxi (Arabia Saudyjska) i Izbiszcze (Urugwaj) zagrały ponownie ze sobą. W grupie lepsze były Izbiszcze i teraz także wygrały. 

 

W wielkim finale o wygranej zadecydował jeden gol i boiskowi weterani z Teamu Chudego mogli cieszyć się z prestiżowej wygranej.

 

Po meczu honorowi goście: Mistrzyni Świata w skoku w wzwyż Kamila Lićwinko, a także kapitan Jagiellonii Białystok - Rafał Grzyb dekorowali drużyny z podium i wręczali nagrody najlepszym zawodnikom. 

 

Więcej o rozgrywkach na specjalnej stronie na Facebook’u. 

Jacek Dąbrowski

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]

fot. Przemysław Waczyński